Retro Decathlon 2012: moderní desetiboj v retro grafice

Chcete překonat Ashtona Eatona v desetiboji? V Retro Decathlonu 2012 můžete. Stačí chvilku trénovat a více než jeho letošních 8869 bodů určitě zvládnete.

Chcete překonat Ashtona Eatona v desetiboji? V Retro Decathlonu 2012 můžete. Stačí chvilku trénovat a více než jeho letošních 8869 bodů určitě zvládnete.

V desetiboji soutěžíte v deseti disciplínách (překvapivě), za které získáváte body a ty se dohromady sčítají. První den závodu jsou disciplíny: běh na 100m, skok do dálky, hod koulí, skok do výšky a běh na 400m. Druhý den to je: 110m překážek, hod diskem, skok o tyči, hod oštěpem a běh na 1500m. Ve hře samotné to však zvládnete během desítek minut.

Herní koncept je velmi jednoduchý. Obrazovka je rozdělená na dvě části. V horní polovině máte stadion, dráhu a hráče, vše v retro 2D grafickém rozhraním, které je vcelku líbivé a i detailní. Dolní polovina je vyhrazená pro ovládací prvky. Před každou disciplínou dostanete krátké instrukce, ale i bez nich je ovládání jednoduché a srozumitelné. Pokud chcete běhat, musíte rychle za sebou střídavě klikat na ikony chodidel. Zbytek ovládání je vyřešeno ikonami, které musíte ve správný moment správně stisknout, respektivě udělat jedno delší tažení prstem. Zní to jednoduše, ale pro precizní ovládání a dobré výsledky to chce chvíli cviku. A aby to nebylo nudné, při cvičení získáváte vylepšení vaší postavy. Jedná se o sílu, zručnost a výdrž v několika levelech. Vyšší level zajistí vyšší možné výsledky.

Hra nabízí dva základní herní módy, z nichž první je klasické trénování jednotlivých disciplín a druhá už je samotný desetiboj. Na začátku je dobré projít si všechny disciplíny a trochu je natrénovat. Ono i po nějakém tom trénování je docela těžké být dobrý v desetiboji. Soupeři rozhodně nejsou žádná ořezávátka a vy se určitě nejednou zapotíte a budou vás bolet prsty. České studio Cinemax, které stojí za touto hrou, dostalo zajímavý nápad místo klasického vyskočení upozornění pro ohodnocení aplikace na App Store. Pokud párkrát kliknete na horní část obrazovky, objeví se “Don’t touch” tlačítko a po několika dalších kliknutí se… no to už zjistíte sami.

Hře bych vytknul jen absenci Game Centeru a o trochu horší ovládání na iPhonu. Přecijen iPad má větší plochu pro ovládací tlačítka a menší ikonky na iPhonu občas pozlobí svou nepřesností, nebo lépe řečeno nepřesností vašeho prstu. Pokud máte iPhone i iPad, hrajte určitě na iPadu. Jelikož je hra iOS universal, nebudete muset platit ani korunu navíc za HD verzi. Nyní je Retro Decathlon 2012 ve slevě a stojí pouze 20Kč. Pokud máte rádi retro hry, sportování, hry pro rychlé a přesné prsty, nebo všechno dohromady, Retro Decathlon 2012 stojí za vyzkoušení.

Retro Decathlon 2012 – 0,79€ – App Store Link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Sun: krásná web aplikace na počasí

Následující článek

Nike+ Running: motivujte se k lepším výsledkům

Související články

iOS 5: nejdůležitější novinky, které Apple zítra (snad) představí

Čekání je téměř u konce a už zítra bude světu představena nová verze systému iOS 5.0 na WWDC 2011. S ní, jak již jistě víte, bude mimojiné představena i nová verze Mac OS X, Lion, či nová služba iCloud, o které se můžete blíže dočíst z našeho staršího článku. Nyní se ale pojďme soustředit na to, čeho bychom se měli dočkat v nadcházející budoucnosti sytému iOS - přesněji tedy jeho páté verze.

Rychlost iPhone 3G: Steve Jobs potvrdil update iOS, přijde brzy

To, že rychlost iPhone 3G s iOS 4 není ideální, je evidentní. Značné zpomalení systému zaznamenal prakticky každý, což rozhodně není nic příjemného. Na problémy s výkonem si pravděpodobně stěžuje dost lidí nejen na support Apple, ale také na soukromý mail Steva Jobse. Na jeden takový e-mail se rozhodl Jobs reagovat a odepsal jednoduše "Softwarový update příjde brzy".