Infect Them All: proměňte nebohé kolemjdoucí v zombie

Recenze hry Infect Them All, ve které máte za úkol infikovat co nejvíce lidí, aby se přidali do vaší armády zombií.

V mnoha hrách (a nejen pro iPhone) se zombie motivy stojíte na straně lidí, kteří se snaží před zombie utéct, postřílet je nebo před nimi něco ubránit – například ve hře Zombie Wonderland. Může být ale zajímavé chvíli se postavit na stranu zombií a snažit se o infikování nebohých občanů a rozšiřování své armády. A právě o to v dnešní hře půjde!

O zombiích je obecně známo, že rády žerou mozky. A pokud se jim to povede, často majitele sežraných mozků, pokud to přežijí, promění samy v sebe, tedy v další zombie, kterým samozřejmě nejde o nic jiného. Jakmile hru Infect Them All spustíte, nebudete mít moc na výběr, jednoduše si spustíte “campaign”, neboť další módy se vám odemčou až po infikování určitého počtu lidí.

Pod kampaní si nepředstavujte nic složitého, půjde prostě o sled levelů, v nichž se bude zvyšovat obtížnost. Po každém levelu budete oceněni určitým obnosem peněz, které můžete poté utratit za různé “upgrady” pro vaši zombie. Abych nezapomněl, před zahájením kampaně máte na výběr ze tří zombií, půjde o Mickyho, vyváženou zombii, která je napůl rychlá a napůl silná, Mary, která je rychlá a slabá, a Hunka, pravý opak Mary, tedy tlusťocha, který ale když se k vám dostane, je s vámi amen.

Co se týče upgradů, půjde například o počet životů či brnění, sílu, rychlost pohybu a rychlost žraní a také například o jakousi houževnatost, která snižuje rychlost ubývání životů. Ano, vaší zombie postupně ubývají životy, které si doplňuje právě zabíjením nevinných lidí. Budete tak mít na výběr – buďto oběti sežerete mozek celý, čímž si doplníte mnoho životů a oběť zemře, nebo mozek pouze “nakousnete”, abyste oběť infikovali, ale nezabili; nedoplníte si tak ale bohužel tolik životů.

Jakmile někoho infikujete, změní barvu na zelenou a než se nadějete, promění se také v zombie (samozřejmě ne tak pěknou jako vy) a vystartuje po ostatních. Pokud to tedy dobře provedete, bude vám třeba stačit infikovat tři lidi a ty už za vás infikují ostatní. Vám stačí pobíhat a neumřít (a nedostat pálkou po hlavě, viz dále). “Nepřátel” (tím myslím lidí) je samozřejmě mnoho druhů, od blonďatých holčiček, které se infikují nejlépe, přes pupkáče až po agenty nebo ninje. Čím pozdější level, tím hůře infikovatelní protivníci – a pozor, někteří po vás dokonce i střílí či vám jednu majznou baseballovou pálkou – a můžou vás omráčit. V takovém 20. levelu už budete mít docela problém. Základem je vždy infikovat co nejvíce holčiček a pak chodit s nimi (bohužel to zní poněkud úchylně). Ve hře se můžou dokonce objevit i “bossové”, což jsou zvětšené normální postavy, které ale mají mnohem více životů. Doporučil bych vám na ně útočit v hojnějším počtu.

Až postoupíte v kampani dále, odemčou se vám dva nové módy, “survival” a “blitz”. První zmíněný spočívá v tom, že zpočátku dostanete několik desítek tisíc na vylepšení vaší zombie, ale poté už nemáte mezi jednotlivými “waves” žádnou pauzu ani možnost zombie dále vylepšit. Na druhou stranu vám ale zůstanou už infikované zombie. Jenoduše – hrajete tak dlouho, jak vydržíte. V módu “blitz” máte naproti tomu časový limit 90 sekund, ve kterém musíte nahrát co nejvyšší skóre. Blitz je také typický tím, že je zde mnohem (ale opravdu mnohem) více nepřátel, takže je docela těžké se uchytit.

Hra je obdařena high-score systémem OpenFeint, takže můžete soupeřit jak se svými kamarády, tak se všemi hráči po celém světě. Graficky je hra zpracovaná spíše průměrně a zvukový doprovod také poněkud pokulhává.

Infect Them All (2,39€ – momentálně ve slevě za 1,59€, k dispozici i lite verze) je hrou, která neurazí, ale zároveň ani nenadchne. Chvíli vás to bude bavit, ale jakmile se objeví první náznak těžkosti a nepůjde vám projít dalším levelem, rychle vás to omrzí. Jsou zde sice k dispozici tři módy, ale neliší se od sebe natolik, aby se to dalo brát jako nějaké významné plus. Zkrátka a dobře, ITA je hrou, kterou si deset minut zahrajete a vrátíte se k ní možná při čekání na autobus. Moje hodnocení: 60%. Hra byla recenzována ve verzi 1.0.1.

Infect Them All2,39€ (1,59€) – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nové Macy: Porovnání a test výkonu nových modelů 2010

Následující článek

iPhone 4: ako je na tom s výdržou batérie pri prehrávaní hudby?

Související články