Warren Buffett chválí iPhone jako „mimořádný produkt“

Generální ředitel Berkshire Hathaway Warren Buffett věří, že je iPhone velmi žádaný produkt, kvůli kterému by se spotřebitelé vzdali druhého auta, aby si ho nechali. Warren Buffett opakovaně chválil Apple a jeho produkty a jako generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway investoval odpovídajícím způsobem. Krátce po zveřejnění výsledků Apple za 2. čtvrtletí 2023 nabídl Buffett více podrobností o tom, proč si Apple vede dobře.

Co Warren Buffett sdělil?

Buffett v sobotu přiznal, že „iPhonu vůbec nerozumí, ale rozumí chování spotřebitelů.“ Zatímco Buffett investoval do Applu od roku 2016, až v roce 2020 začal používat iPhone. Když Buffett pochopil toto chování, přirovnal iPhone k mnohem cennějšímu předmětu: náhradnímu vozidlu.

„Apple je u spotřebitelů v pozici, kdy za telefon platí možná 1500 dolarů, nebo co to může být,“ nabídl Buffett. “A stejní lidé platí 35 000 dolarů za druhé auto.”

„Když se musí vzdát druhého auta nebo se vzdát svého iPhonu, vzdali by se svého druhého auta,“ trval na svém mudrc z Omahy.

Tvrzení odráží podobný komentář z dubna, že pokud bylo majiteli iPhonu nabídnuto 10 000 dolarů výměnou za jeho iPhone a nikdy si nekoupil jiný, „nevezme si to“.

Buffett nazývá iPhone „mimořádným produktem“ a říká, že Berkshire Hathaway „nemá nic takového, co bychom vlastnili ze 100 %, ale jsme velmi, velmi rádi, že máme 5,6 %. Jsem potěšen každou desetinou procenta, že to jde nahoru.”

Na téma diverzifikace a toho, jak akcie společnosti Apple představují téměř 40 % akcií Berkshire Hathaway, místopředseda společnosti Charlie Munger brojí proti myšlence moderního univerzitního vzdělávání, že „rozsáhlá diverzifikace je při investování do kmenových akcií naprosto povinná“.

Munger to prohlásil za „šílený nápad“. “Není tak snadné mít obrovské množství dobrých příležitostí, které lze snadno identifikovat. A pokud máte jen tři, byl bych raději, kdyby to byly mé nejlepší nápady místo mých nejhorších.”

Na konci roku 2022 byly podíly Berkshire Hathaway v Applu oceněny na 116,31 miliardy dolarů. Jeho druhým nejcennějším podílem byla Bank of America s 33,45 miliardami dolarů.

Předchozí článek

Parašutistův iPhone přežil pád z výšky 4 kilometrů

Následující článek

Historický šek společnosti Apple podepsaný Stevem Jobsem se prodal za vysokou částku

Související články

Steve Jobs – Billion Dollar Hippy: hodinový dokument od BBC

Tuto středu britská televize BBC odvysílala hodinový dokument nazvaný vtipně Steve Jobs - Billion Dollar Hippy. Ikona firmy Apple měla poměrně dost zajímavý soukromý život, v kterém hrálo svou roli také Hippies, což ostatně napovídá také název dokumentu. Pokud vás zajímají informace spíše o produktech a samotné společnosti, přijdete si také na své!