Historický šek společnosti Apple podepsaný Stevem Jobsem se prodal za vysokou částku

Vzácný a nedotčený šek společnosti Apple Computer Company podepsaný Stevem Jobsem v roce 1976 vynesl majiteli dost peněz na koupi obřího šestikarátového diamantu. Šek vystavený 8. července 1976 na 175 USD na Crampton, Remke & Miller, Inc., má nesmírnou důležitost. Spoluzakladatel Applu Steve Jobs ji podepsal a je pozoruhodné, že uvádí inaugurační adresu společnosti na adrese “770 Welch Rd., Ste. 154, Palo Alto.”

Jak aukce dopadla?

Aukce začala 17. dubna a skončila 10. května. Šek se prodal za 106 985 dolarů (v přepočtu 2,3 milionu korun), což je v rozmezí nákupu šestikarátového diamantu. Během tohoto období tato adresa představovala záznamovou službu a poštovní schránku, kterou Apple využíval při provozu z rodinné garáže Jobse. Crampton, Remke & Miller, konzultační firma, které byl šek vystaven, nabídla poradenské služby v oblasti obchodních procesů několika high-tech společnostem v severní Kalifornii, jako jsou Atari, Memorex, National Semiconductor a Xerox.

Jobsovo rozhodnutí angažovat takovou firmu během prvních dnů Applu podtrhlo jeho odhodlání k dlouhodobému vývoji a strategickému plánování. Bobby Livingston, výkonný viceprezident společnosti RR Auction, řekl: “Je to pozoruhodný bezchybný šek z doby, kdy Steve Jobs najal první poradenské firmy Applu – ústřední okamžik v historii nejinovativnějších a nejvlivnějších společností.”

“Tyto skvěle vypadající včasné kontroly jsou velmi žádané, protože nejen vyprávějí příběh založení Applu, ale jsou podepsány dokonalými exempláři autogramu Steva Jobse,” dodal. “Navíc bankovní šeky rozptýlí obavy sběratelů o pravost podpisu Steva Jobse.”

Crampton, Remke & Miller, manažerská konzultační firma se sídlem v Palo Alto, sehrála klíčovou roli v nabídce poradenských služeb pro obchodní procesy mnoha high-tech společnostem v severní Kalifornii, včetně Apple Computer v jeho raných fázích, spolu s Atari, Memorex, National Semiconductor. a Xerox. Jobsovo rozhodnutí využít jejich odborných znalostí bylo příkladem jeho progresivního přístupu k dlouhodobému růstu.

Tato éra se vyznačovala tím, že Apple představil Apple-1, zajistil významné zakázky a snažil se je splnit. Steve Jobs a Steve Wozniak se orientovali ve výzvách získávání součástek, sestavování počítačů a jejich dodávání maloobchodníkům a jednotlivcům.

Předchozí článek

Warren Buffett chválí iPhone jako „mimořádný produkt“

Následující článek

Skládaný 48MP snímač fotoaparátu iPhone 15 může způsobit zpoždění výroby

Související články