Apple představil bezztrátový přenos hudby a Dolby Atmos pro Apple Music

Apple včera v naprosté tichosti vypustil do světa vylepšení pro Apple Music, kterou ocení zejména majitelé sluchátek od této firmy. Jedná se o bezztrátový přenos hudby a podporu Dolby Atmos. Není však vše zlato, co se blyští, s podporou sluchátek u jednotlivých funkcí je to komplikovanější.

Apple tuto změnu nazývá „příští generací zvuku.” O co ale jde? Představeny byly dvě zásadní funkce. První z nich je prostorový zvuk s podporou Dolby Atmos. Hudba je tedy pro posluchače detailnější, a působí více prostorově. Dolby Atmos bude dostupné pro všechny předplatitele s podporou sluchátek AirPods, AirPods Max, AirPods Pro a několika sluchátek od Beats, ve kterých se nachází Apple W1 nebo H1 čip. To, že je album nahrané s podporou Dolby Atmos bude naznačovat ikona u každého alba.

ukázka lossless audia

Možná zajímavější novinkou je ale přidání podpory bezztrátového zvuku. Ten bude dostupný pro velkou část katalogu hudby, momentálně se jedná o 75 milionů skladeb. Podporované skladby budou opět označeny ikonkou. Bezztrátový přenos je však velmi náročný na přenos dat, takže jej půjde vypnout v nastavení. Bezztrátový zvuk ale není pro běžného posluchače takovým lákadlem – rozdíl ve streamování bude nejspíš slyšitelný jen na profesionálních drátových sluchátkách. Mezi ty se neřadí ani AirPods Max.

Co je na druhou stranu příjemný je fakt, že všechny tyto funkce budou dostupné pro všechny předplatitele Applu Music bez navýšení ceny.

Předchozí článek

Rukavice od Applu mohou detekovat, jak hýbete prsty nebo manipulujete s předměty

Následující článek

Návod: aplikace WidgetPod vám přidá ovládání hudby mezi widgety

Související články

Steve Jobs: Apple nikoho nesleduje

Určitě jste slyšeli "znepokojivou" a "alarmující" zprávu o tom, jak Apple sleduje všechny uživatele iOS zařízení. Navíc to má i ošetřeno v licenčním ujednání v iTunes, které každý z nás musel (a to ještě prý i někteří nevědomky) odsouhlasit, aby mohl iOS přístroje používat. Přejděme od těchto senzace chtivých vět přímo k věci - Steve Jobs opět jednou po dlouhé době pročetl emaily a odpověděl na otázku z lidu.