iPhone 15 Pro by mohl mít 8 GB RAM

Apple pro svou řadu iPhone 15 testoval různé možnosti a fáma naznačuje, že pro profesionální modely by mohlo být nabídnuto až 8 GB RAM beze změn v konfiguraci interního úložiště.

Řada iPhone 15 již brzy nebude záhadou, ale zvěsti se nepřestanou objevovat. Nová zpráva naznačuje, že Apple nezmění dostupné možnosti úložiště pro nová zařízení, ale alespoň některá mohou získat 8 GB RAM.

Co můžeme očekávat?

Informace potvrzují, že Apple testoval různé možnosti úložiště a RAM pro modely iPhone 15 Pro. Zdá se, že pro standardní iPhone 15 a iPhone 15 Plus se nic nezmění, protože bude stále používat procesor A16. Apple údajně testoval pouze stávající možnosti úložiště pro novou řadu, což znamená, že nebude k dispozici možnost 2 TB, jak se dříve říkalo. Zákazníci si tak mohou vybrat z možností 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB.

iPhone 15 Pro by mohl zaznamenat zvýšení RAM, ale data nejsou jasná o tom, který model, pokud vůbec nějaký, by dostal více RAM. Apple testoval 6GB i 8GB LPDDR5 DRAM. Spekulace naznačují, že různé možnosti by mohly být použity na základě zvoleného úložiště, podobně jako iPad Pro.

Zpráva od Trendforce však naznačuje, že Apple bude používat pouze 8 GB RAM ve všech variantách. Mezi výrobce poskytující paměti RAM patří Samsung, Micron a SK Hynix. Samsung a SK Hynix jsou také potenciálními dodavateli úložiště, kromě Western Digital a Kioxia.

iPhone 15 Pro bude mít procesor A17, který by mohl mít další jádro GPU a rychlejší takt 3,70 GHz – oproti 3,46 GHz u A16. Apple odhalí řadu iPhone 15 během své akce Wonderlust ve 13:00 ET 12. září. Na akci se také očekávají Apple Watch Series 9 a aktualizované Apple Watch Ultra.

Předchozí článek

iPhone 15 se bude prodávat dobře, ale iPhone 16 si povede ještě lépe

Následující článek

Apple Watch byly uvedeny na trh před devíti lety 9. září 2014

Související články
Číst více

Apple chce, abyste se mohli dotýkat a cítit věci v AR nebo VR

Digitální prvky v reálném světě prostřednictvím Apple Vision Pro nestačí vidět, Apple chce uživatelům poskytnout kompletní smyslový zážitek. Nově udělený patent se zdá být dalším patentem, který odhaluje, že Apple zkoumá chytré prsteny, jako je takzvaný „ Apple Ring“. Přichází po nedávných zvěstech, že takový prsten je na spadnutí a že Apple stále více tlačí na výrobu nositelných zařízení.