Výroba iPhonu 14 Pro klesla po protestech ve Foxconnu o 6 milionů

Protesty proti covidovým omezením v továrnách Foxconnu a pomalé obnovení výroby by mohly mít za následek o šest milionů méně vyrobených iPhone 14 Pro v roce 2022. iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max jsou nejžádanější modely společnosti Apple a společnost se snaží je udržet na pultech. Protesty proti covidovým omezením tento problém ještě zhoršily, protože výroba nadále zažívá vážné dopady.

Covidová omezení způsobila řadu problémů

Podle zprávy Bloombergu, zasvěcenec obeznámený s továrnou Foxconn říká, že by mohlo být o téměř 6 milionů kusů iPhone méně, než se očekávalo. Toto číslo by se mohlo zlepšit se změnou situace v Zhengzhou a závisí především na tom, jak rychle Foxconn dokáže obnovit normální provoz.

Situace pramení z přísných covidových omezení v Číně, které vyžadují, aby pracovníci byli izolováni v kasárnách Foxconnu. Propuknutí Covidu na konci října vytlačilo zaměstnance přes okraj, což vedlo k masovým odchodům a protestům.

Foxconn se pokusil udržet situaci pod kontrolou tím, že nabídl nespokojeným zaměstnancům odstupné a hromadně najal nové zaměstnance. Společnost potřebovala nejméně 100 000 dalších zaměstnanců , aby se výroba vrátila do normálních kolejí, a najímala tak rychle, že karanténní prostor došel.

Po nepokojích a mnoha dalších stížnostech Apple poslal do továrny zaměstnance, aby pomohli věci uvést na správnou míru. Není jasné, zda přítomnost Applu pomůže obnovit výrobu podle plánu, protože covidová uzamčení pokračují.

Předchozí článek

iPhone 15 měl údajně mít více zaoblených rohů

Následující článek

iPhone 15 možná dostane pokročilý obrazový snímač od Sony

Související články
Číst více

Helikoptéra ovládaná iPhonem

Hry na iPhonu jsou skvělé, je možné je hrát do omrzení, ovšem stále to není ono, stále je to jen jako. Opravdový prožitek může změnit skvělá hračka, kterou je RC helikoptéra na ovládání skrze iPhony, iPody a iPady.