iPhone 15 možná dostane pokročilý obrazový snímač od Sony

Sony údajně dodá Applu obrazový snímač pro iPhone 15, který údajně snižuje přeexponování a podexponování. Nedávná zpráva od Nikkei tvrdí, že Sony přinese své fotografické chytré telefony do iPhonu. Tím by se dostaly do přímé konkurence Samsungu, který již dodává obrazové snímače Applu.

Snímač by zajistil lepší vlastnosti

Pokročilý snímač Sony údajně téměř zdvojnásobuje úroveň signálu saturace v každém pixelu ve srovnání se současnými snímači. V důsledku toho prý zachytí více světla a sníží přeexponování nebo podexponování v konkrétních nastaveních.

Jednou z výhod, které to přináší, je fotografování obličeje člověka v přesných detailech, když je pozadí jasně osvětlené, například za slunečného dne. Sony toho dosáhla pomocí nové polovodičové architektury, která umísťuje fotodiody a tranzistory do samostatných vrstev substrátu, což vede k vrstvě s vyšší hustotou.

Sony má zkušenosti s výrobou obrazových snímačů, s celosvětovým podílem 44 % na CMOS snímačích v roce 2021, čímž předstihla Samsung, který se umístil na druhém místě s 18,5 %. Společnost však doufá, že do roku 2025 získá 60% podíl na trhu, což je cíl, který poprvé oznámila v roce 2019.

Apple by mohl začlenit senzor Sony do celé řady iPhone 15 nebo jej omezit na modely Pro. Tyto modely mohou skončit s exkluzivními funkcemi v obou směrech, jako je připojení Thunderbolt a tlačítka SSD pro napájení a hlasitost.

V současné době je jednou fotografickou fámou pro iPhone 15 periskopový fotoaparát. Přineslo by to lepší optický zoom do řady smartphonů pomocí skládacího kamerového systému, který by dal více prostoru mezi objektiv a senzor – a možná by se snížil náraz fotoaparátu na zadní straně telefonu.

Předchozí článek

Výroba iPhonu 14 Pro klesla po protestech ve Foxconnu o 6 milionů

Následující článek

Jak funguje baterie iPhonu?

Související články