Vyhodnocení soutěže o Apple iPad 2 3G: už známe výherce tabletu!

Pokud jste naším pravidelným čtenářem, nebo nás sledujete na Facebooku a Twitteru, určitě vám neunikla soutěž o Apple iPad 2 16GB 3G, do které se zapojilo celkem 2860 lidí. Kromě kompletních výsledků a statistik jednotlivých odpovědí vám samozřejmě přinášíme také jméno šťastného výherce, který získal iPad 2.

Pokud jste naším pravidelným čtenářem, nebo nás sledujete na Facebooku a Twitteru, určitě vám neunikla soutěž o Apple iPad 2 16GB 3G, do které se zapojilo celkem 2860 lidí. Kromě kompletních výsledků a statistik jednotlivých odpovědí vám samozřejmě přinášíme také jméno šťastného výherce, který získal iPad 2.

Z celkového počtu 2860 soutěžících odpovědělo správně 47%, konkrétně 1348 lidí. To svědčí o tom, že náš kvíz nebyl až tak lehký a potrápil nejednoho z vás. Pojďme se ale podívat na jednotlivé odpovědi včetně grafů a statistik. Správná odpověď je vždy ta s největším počtem odpovědí.

Jak můžete vypozorovat ze statistik, nejvíce soutěžících (769 špatných odpovědí) vyhořelo na druhé otázce, v které jsme se ptali “V jakém městě byla společnost Apple založena?”. Pokud si otázku přečtete pozorně, ptali jsem se na město, nikoliv na oblast nebo stát, proto správná odpověď mohla být pouze a jedině Cupertino.

Druhá nejméně úspěšná otázka byla “Který model počítače Apple byl v pořadí jako první komerčně úspěšný a prodalo se ho několik milionů kusů?”. Správně tuto otázku zodpovědělo “jen” 77%, protože část soutěžících zmátl mediálně známější název počítače od Apple – Macintosh. Ptali jsme se ovšem na první komerčně úspěšný model, což byl Apple II, který se začal prodávat už 5. 5. 1977.

Za zmínku určitě stojí také osmá otázka “V osmdesátých letech Steve Jobs koupil později velice úspěšnou společnost, kterou?”. Ve formuláři jsme k našemu údivu našli čtyřikrát odpověď “iPhoneTips.cz”, kterou jsme do odpovědí dali jen jako doplňkovou pro pobavení. Správná odpověď byla samozřejmě “Pixar”, ovšem čtenáři, kteří zvolili možnost “iPhoneTips.cz”, nám udělali opravdu radost. 🙂

Šťastného výherce již tradičně vylosoval web random.org, který náhodně vygeneroval číslo v rozmezí od 1 do 1348, což je celkový počet správných odpovědí. Soutěžící, kteří zodpověděli všechny otázky správně, jsme seřadili do tabulky podle data odeslání odpovědi a vylosované číslo určilo výherce. Podívejte se, jak slosování na Random.org probíhalo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wDriwgD4S_o[/youtube]

Nyní ale už určitě netrpělivě čekáte na jméno, které získá Apple iPad 2 3G 16GB.

Vylosované číslo 437 patří šťastnému výherci:

Jan Semerád, Žamberk

Výherce jsme kontaktovali již ve středu na jeho e-mailovou adresu a ještě tentýž den jsme dohodli předání výhry. Dvaceti čtyř letého Honzu Semeráda, který momentálně žije v Žamberku, jsme poprosili, aby nám napsal pár slov a něco o sobě bezprostředně poté, co získal skvělý iPad 2 3G. Zde jsou jeho pocity:

Zdravím iPhoneTips,

nikdy bych nevěřil, že někdy budu děkovat za takovou výhru, jako je iPad 2! 🙂 Musím říct, že při vyplňování kvízu jsem používal Google a odpovědi hledal (i ty, co jsem tušil, jsem si pro jistotu našel), nyní ale rozhodně nelituji, že jsem ten čas tomu obětoval. Pro mě nejobtížnější otázka byla “Čím se nechali zakladatelé Apple inspirovat při výběru loga”, protože jsem odpověď na tuto otázku hledal asi nejdéle. Co se týče mého dosavadního Apple vybavení, tak mám jen (nehorázně pomalý) iPhone 3G a přemýšlím o upgradu, ale čekám na léto zda nás Apple nepřekvapí novým iPhone. iPad je pro mě něco uplně nového, nikdy jsem ho v ruce neměl a už se moc těším, až si na něm zahraju třeba oblíbený Angry Birds. 🙂

Moc děkuju za nejlepší výhru v životě!

Honza Semerád

Nám nyní nezbývá nic jiného, než poděkovat všem zúčastněným, kteří se zapojili do naší soutěže. Věřím, že pro ty, kteří nevyhráli, byl kvíz alespoň trochu poučný a zábavný zároveň.

Speciální poděkování pak patří sponzorovi soutěže, firmě Garamont s.r.o. sídlící na adrese iPhone-prodej.cz, kteří iPad 2 do soutěže věnovali.

96 comments
  1. hezké! gratuluji Honzovi, i když v gratulaci menší závist je 😀 a naprosto s ním souhlasím! také vlastním jen pomalé 3Gčko!

  2. a ten Jan Semerád je kamarád, kterého zaměstnance?

  3. ja snad zacnu verit, ze se najdou i souteze, kde to neni predem domluvene a sem tam se nejake i zucastnim… 🙂

  4. Výherci moc gratuluju 🙂 a ja osobně se těším na další soutěž o nakouslé jablíčko, které miluje i moje dvouletá neteř a umí ho skvěle používat. Všem krásné leto :-)) Danda

  5. prosímVás byla by někde k nahlédnutí ta tabulka se jmény? docela by mě zajímalo, jestli jsem dobře odpověděl či nikoli.. nějak si už přesně nepamatuji svoje odpovědi :P… díky 🙂

    1. K nahlédnutí rozhodně ne, protože musíme respektovat soukromí zůčastněných. Pokud vás to hodně zajímá, napište na info(at)iphonetips.cz vaše jméno a my pošleme Vaše odpovědi. 
      Jen doufáme, že to po nás nebude chtít každý druhý… Díky za pochopení.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Mooniz a Lane Splitter: dvojrecenze zajímavých oddychovek

Následující článek

Tumblr: pohodlné blogování přímo z vašeho iPhone

Související články

iSETOS: na zlevněné produkty čekaly davy

Před otevřením jsme vás informovali o speciální akci, kterou firma Setos, zabývající se Apple produkty již od roku 1996, přichystala pro první zákazníky. Spousta lidí se ale obávala, že otevření nedopadne bez chyb, které potkaly konkurenci. Jak celá akce probíhala?