Tumblr: pohodlné blogování přímo z vašeho iPhone

O tumblr jste určitě již slyšeli a pokud ne, krátce vám tuto jedinečnou službu představím. Patří mezi služby blogovací podobně jako Posterous nebo Blogger. Může také sloužit pro mikroblogování a sdílení aktuálních informací. Možností jejího využití jsou velmi široké a v posledním roce je tumblr na vzestupu u nás i v zahraničí.

O tumblr jste určitě již slyšeli a pokud ne, krátce vám tuto jedinečnou službu představím. Patří mezi služby blogovací podobně jako Posterous nebo Blogger. Může také sloužit pro mikroblogování a sdílení aktuálních informací. Možností jejího využití jsou velmi široké a v posledním roce je tumblr na vzestupu u nás i v zahraničí. Ovládání je jednoduché a k psaní lze využít znalosti HTML, nebo použít jednoduchý editor. Grafických vzhledů použitelných pro výslednou webovou stránku je obrovské množství a většina jich je k dispozici zdarma. Zde jsou některé příklady vizuálních šablon.

Tumblr nabízí nejen snadnou možnost sdílení informací z počítače, ale využívá také fenoménu dnešní doby – chytrých telefonů. Aplikace pro iPhone je prakticky totožná s ostatními současnými platformami a dovoluje uživateli jednoduchý přístup ke svým stránkám a tvorbě jejich obsahu. Musím ještě zmínit jednu vlastnost celé služby, kterou je vytvoření určité sociální sítě. Tak jako vás můžou (mohou) sledovat vaši pravidelní čtenáři, tak také vy můžete konzumovat obsah blogů ostatních členů “rodiny tumblr”. Veškeré nové příspěvky najdete na Nástěnce (dashboard), která je jednou ze dvou částí mobilní aplikace.

Pro tvorbu obsahu podstatná část je rozdělena do sekcí podle typu příspěvků, protože rozdílným způsobem budete tvořit text a nahrávat fotky nebo zvuk. Nemusíte si při vytváření dělat starosti s výsledným vzhledem. Ten se vždy upraví podle aktuálně zvolené šablony pro váš blog.

Pokud by vám příprava stránek prostřednictvím aplikace nevyhovovala, lze vše, co chcete v příspěvku zobrazit, poslat e-mailem na konkrétní adresu a tumblr se o publikaci na blog postará. Je to velmi snadné a dostupné každému.

Aplikaci najdete zdarma zde, a registrovat ke službě se můžete tady.

Budete-li mít k tématu jakékoli dotazy či postřehy, budu se těšit na komentáře pod článkem.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Vyhodnocení soutěže o Apple iPad 2 3G: už známe výherce tabletu!

Následující článek

Legendary Wars: osvoboďte svou zemi v této taktické řežbě

Související články

Icy Escort: skákačka s tučňáky zdarma

A je tu další vychytaná free app od Donut Games, tentokrát se jedná o klasickou plošinovku, ve které budete zachraňovat malé tučňáky. Hra se drži delší dobu na předních místech v českém AppStore, takže si pozornost určitě zaslouží.

Google Mobile App: Hlasové vyhledávání v češtině!

Málokdy se stane, že bych při nainstalování nějaké aplikace z AppStore zůstal několik desítek minut v údivu. Naposledy mě mile šokovalo demo Unreal Enginu v aplikaci Epic Citadel se svou dechberoucí grafikou. Dnes vám představím ještě větší pecku - vyhledávání na Google pomocí hlasu. Pokud se vám to nezdá dostatečně "wow", tak čtěte dál.