Mooniz a Lane Splitter: dvojrecenze zajímavých oddychovek

V dnešním článku se nejdříve jako šílenci projedeme na motorce, abychom potom mohli nahodit mozkové závity a roztřídit pár příšerek.

Šílence na motorce, kterým se přezdívá “dárci orgánů”, zná určitě každý, kdo někdy seděl v autě nebo alespoň sledoval zpravodajství – a tak vás asi nepřekvapí, že i na toto téma vznikla hra, na kterou se dnes podíváme. Pokud by vás ale nebavilo vyhýbat se v obrovské rychlosti jedoucím kamionům, ukážeme si také hru Mooniz, která alespoň trošku zapojí vaše mozkové závity.

Lane Splitter

Jak již vyplynulo z úvodu, v této oddychové hře budete oním “dárcem orgánů” vy sami – a vaším úkolem nebude nic jiného, než nastartovat motorku, postavit se na zadní a vyhýbat se z pruhu do pruhu přejíždějícím autům, dokud se na svém stroji udržíte.

Aby to bylo o něco složitější, k ovládání budete používat akcelerometr, který je však velice citlivý i na dvou kolech, natožpak když si na své motorce stoupnete. Často se vám tak stane, že pro vás hra neskončí tím, že byste zezadu nabrali nějaké auto a proletěli se, ale že jednoduše vyletíte ze silnice.

Takováto hra by se vám sama o sobě mohla zdát monotónní, a tak ji vývojáři opepřili tím, že kromě toho, že motorka postupně zrychluje, tak se také sem tam dostanete do dopravní zácpy, kde už nebudete pouze kličkovat, ale také balancovat na čáře mezi dvěma jedoucími auty.

Ke srovnávání s vašimi kamarády na Game Center vám nebude sloužit ujetá vzdálenost, ale body, které jsou sice zčásti touto vzdáleností tvořeny, ale patří do nich kromě ní také body za určitě speciální triky – pokud se například udržíte na zadním kole dostatečně dlouho, budou se vám body za projeté auto zajímavě násobit. A schválně, zda dokážete na zadním kole jet celou minutu!

Lane Splitter je typickým příkladem hry, která je tak jednoduchá, až je návyková. Je to takový Doodle Jump na motorce. Grafika je jednoduchá, ale úplně dostatečná. Pokud tedy potřebujete nějakou hru na zabití pár minut při čekání, Lane Splitter vám mohu jedině doporučit. Moje hodnocení: 75%. Hru jsem recenzoval ve verzi 1.2.0.

Lane Splitter – 0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)

Mooniz

Mooniz je hrou z úplně jiného soudku, nicméně co se návykovosti týče, může se s předchozí hrou bez problému srovnávat. Když jsem v úvodu psal, že tato hra zaměstná vaše mozkové buňky, myslel jsem to opravdu jen “mírně”. V této hře totiž budete jakoby třídit hromadu příšerek, které se nezastavitelně sypou dál a dál.

I když, nevím, jestli je “třídit” to správné slovo. Všichni určitě znáte ten typ hry, ve které necháváte mizet stejné kostky stejné barvy, které jsou umístěné vedle sebe – a čím víc takových kostek necháte naráz zmizet, tím lépe pro vás. V Mooniz půjde o podobný princip, ovšem s tím rozdílem, že příšerky jsou zde naházené úplně náhodně, a tak bude o něco těžší se v celé hromadě vyznat.

Hra nabízí dva módy, z nichž první je prostý sled levelů, ve kterých musíte získat dostatečný počet hvězd, abyste byli puštěni dál, a v druhém máte 90 sekund na to, abyste získali co nejvyšší skóre. Hru si ještě můžete okořenit zvolením určitých bonusů (více času, lepší multiplikátory) pořizovaných za koruny, které získáte právě hraním hry nebo jako dárek, budete-li mít štěstí.

Mooniz je opravdu pěkně vyvedenou hrou, jejíž grafika a zvukové efekty vás určitě ihned dostanou. Škoda jen, že se autoři nerozhodli přidat nějaké ty achievementy – snad se ale dočkáme v nějakém dalším updatu. Moje hodnocení: 80%. Hru jsem recenzoval ve verzi 1.1.48.

Mooniz – 0,79€ – App Store link (iPhone)

7 comments
 1. Díky za upozornění. Jinak se chci zeptat: 
  “Všichni určitě znáte ten typ hry, ve které necháváte mizet stejné kostky stejné barvy, které jsou umístěné vedle sebe – a čím víc takových kostek necháte naráz zmizet, tím lépe pro vás.”
  Neznáte nějakou takovou hru na iPhone? Hledal jsem docela dost, ale nic jsem nenašel. Děkuji za tipy.

  1. Vyzkoušej hru Plock, docela se mi líbila 🙂 – http://www.iphonetips.cz/hry/dvojrecenze-novodobi-space-invaders-a-neco-malo-na-premysleni/

 2. Díky za upozornění. Jinak se chci zeptat: 
  “Všichni určitě znáte ten typ hry, ve které necháváte mizet stejné kostky stejné barvy, které jsou umístěné vedle sebe – a čím víc takových kostek necháte naráz zmizet, tím lépe pro vás.”
  Neznáte nějakou takovou hru na iPhone? Hledal jsem docela dost, ale nic jsem nenašel. Děkuji za tipy.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

MacDefender: nejnebezpečnější virus v historii Mac OS X útočí

Následující článek

Vyhodnocení soutěže o Apple iPad 2 3G: už známe výherce tabletu!

Související články