Apple: prodali jsme přes milion iPhone 3GS

Apple ve včerejším tiskovém prohlášení informuje o velice úspěšném prodeji iPhone 3GS. Od pátku, kdy byl zahájen prodej nového iPhone na několika místech světa, se prodalo již přes milion kusů. Ve zprávě dále Apple informuje o softwaru iPhone OS 3.0, který si již stáhlo přes 6 miliónů lidí.

Úspěch nového iPhonu se očekával, objevili se však spekulace, které mluví o staro-novém designu jako o špatném marketingovém tahu. Je sporné, zda by se iPhone 3GS prodával lépe s pozměněným designem nebo s nynějším, schodným s iPhone 3G. Myslím, že pokud něco dobře funguje, není důvod ke změně. Spoustu potencionálních zákazníků ale určitě mrzí, že není nový iPhone “vylepšený” i po designové stránce a může je to od koupi nového přístroje odradit. Co si myslíte vy? Napište názor do diskuze.

Ať je to jakkoliv, marketingový tah Applu vyšel a milion prodaných kusů za 3 dny je tomu důkazem.

V tiskové zprávě si také můžete všimnout drobné změny názvu iPhonu. Do včerejška se nový přístroj jmenoval iPhone 3G S, v nové tiskové zprávě se však píše o iPhone 3GS. Greg Joswiak, zodpovědná osoba za marketing, uvedl, že bez mezery to prostě “vypadá lépe”. Má pravdu. 🙂

[ad]

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: Push aplikace se zpozdí!

Následující článek

Gas Tycoon: nejlepší "hra s trubkama" pro iPhone

Související články

Air Display: druhý displej k vašemu Macu z iPhonu nebo iPadu

Napadlo Vás už někdy, že z vašeho iPadu či iPhonu se může stát sekundární displej k vašemu počítači? Vývojáře z Avatron Software ano. A v určitých případech se hlavně ve verzi pro iPad stává Air Display velmi zajímavou aplikací. Jeho nespornou výhodou mimojiné je, že podporuje jak platformu Mac OS X, tak i Windows a také že funguje plně bezdrátově - povinností je být pouze připojen v síti Wi-Fi.

Nový MacBook Air: bude takhle vypadat nový Air? (Spekulace)

Konference "Back to the Mac", na které Apple představí své nové produkty, se nezadržitelně blíží a s ní vzrůstá počet spekulací a ilustrací. Největší zájem určitě budí nový MacBook Air, který jako první ukázal engadget a včera CultofMac v grafické studii. Podívejte se první obrázky MacBooku Air!