Apple: prodali jsme přes milion iPhone 3GS

Apple ve včerejším tiskovém prohlášení informuje o velice úspěšném prodeji iPhone 3GS. Od pátku, kdy byl zahájen prodej nového iPhone na několika místech světa, se prodalo již přes milion kusů. Ve zprávě dále Apple informuje o softwaru iPhone OS 3.0, který si již stáhlo přes 6 miliónů lidí.

Úspěch nového iPhonu se očekával, objevili se však spekulace, které mluví o staro-novém designu jako o špatném marketingovém tahu. Je sporné, zda by se iPhone 3GS prodával lépe s pozměněným designem nebo s nynějším, schodným s iPhone 3G. Myslím, že pokud něco dobře funguje, není důvod ke změně. Spoustu potencionálních zákazníků ale určitě mrzí, že není nový iPhone “vylepšený” i po designové stránce a může je to od koupi nového přístroje odradit. Co si myslíte vy? Napište názor do diskuze.

Ať je to jakkoliv, marketingový tah Applu vyšel a milion prodaných kusů za 3 dny je tomu důkazem.

V tiskové zprávě si také můžete všimnout drobné změny názvu iPhonu. Do včerejška se nový přístroj jmenoval iPhone 3G S, v nové tiskové zprávě se však píše o iPhone 3GS. Greg Joswiak, zodpovědná osoba za marketing, uvedl, že bez mezery to prostě “vypadá lépe”. Má pravdu. 🙂

[ad]

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: Push aplikace se zpozdí!

Následující článek

Gas Tycoon: nejlepší "hra s trubkama" pro iPhone

Související články

Apple v ČR: Ceny padají, blýská se na lepší časy?

Počítače a Macbooky od Apple jsou v ČR bohužel známe jako "ty dražší" produkty. Jak to tak ale vypadá, blýská se na lepší časy a i my v ČR se přiblížíme cenám v USA, které jsou pochopitelně o dost nižší, než dosavadní ceny v ČR. Na český trh vstupuje další oficiální distributor, firma AT Computers, díky kterému se ceny sníží i o několik tisíc. Koukněte na konkrétní změny cen!