Vyhlášení vítězů iPhone Photography Awards 2022

16. ročník soutěže iPhone Photography Awards vyhrál snímek bujarého chlapce pořízený na iPhone 12 Pro. Stejně jako od uvedení původního iPhonu na trh, iPhone Photography Awards (IPPA) oslavuje nejlepší fotografické snímky z celého světa. Fotografové se musí přihlásit do určitých kategorií, ale jedinou podmínkou je, že snímky musí být pořízeny nějakým modelem iPhonu.

Shlédněte nejlepší snímky

Letošním vítězem hlavní ceny je Ivan Silva z Mexika, jehož fotografie „Hrdina“ staví do kontrastu mladého chlapce s pick-upem s odřezky stromů.

“Obzvláště blahopřejeme letošnímu vítězi hlavní ceny Ivanu Silvovi z Mexika,” uvedli porotci v prohlášení , “který získává cenu Fotograf roku za svůj snímek Heroe, kde se mladý chlapec cítí na vrcholu světa, a všichni jsme v úžasné pozici, kdy mu fandíme!”

Kromě hlavní ceny je zde i celkový fotograf roku a dvě místa na druhém místě. Letos Thea Mihu z Německa vyhrála první místo za svůj snímek iPhone 12 Pro Max „Soy Sauce Village“, o kterém porotci řekli, že „používá formální přístup ke zvýšení pocitu samoty a soustředění fotografie“.

Druhým fotografem roku se stal bosenský Sasa Borozan s filmem „Taming Waves“ natočeným na iPhone 13 Pro.

Na třetím místě byl Derek Hager z USA s „Tucson Morning“, natočeným na iPhone X.

Američané obsadili první místo ve čtyřech předmětových kategoriích. Jednalo se o Skye Snyder pro kategorii Animals a Scott Galloway pro Nature, oba používají iPhone 12 Pro Max.

Sofia Ershova obsadila se svým iPhone 13 Pro první místo v kategorii Děti. A Tao Fan použil iPhone 11, aby obsadil první místo v kategorii Ostatní.

17. ročník soutěže IPPA je nyní otevřen pro přihlašování a uzávěrka je 31. března 2024.

Předchozí článek

Tim Cook potvrdil, že Apple na generativní AI pracuje už roky

Následující článek

Podle analytika bude poptávka po iPhonu 15 bude nižší než po iPhonu 14

Související články

iPhoneDevCamp: přijďte na pražskou konferenci

V sobotu 23.1.2010 se v Praze bude konat konference iPhoneDevCamp za účasti Adobe, Apple Europe, WinStrom, Digit a dalších. Akce je určena jak pro vývojáře začínající na platformě Apple, tak pro zájemce, kteří rádi shlédnou různé možnosti práce s iPhonem.