Vyhlášení vítězů iPhone Photography Awards 2022

16. ročník soutěže iPhone Photography Awards vyhrál snímek bujarého chlapce pořízený na iPhone 12 Pro. Stejně jako od uvedení původního iPhonu na trh, iPhone Photography Awards (IPPA) oslavuje nejlepší fotografické snímky z celého světa. Fotografové se musí přihlásit do určitých kategorií, ale jedinou podmínkou je, že snímky musí být pořízeny nějakým modelem iPhonu.

Shlédněte nejlepší snímky

Letošním vítězem hlavní ceny je Ivan Silva z Mexika, jehož fotografie „Hrdina“ staví do kontrastu mladého chlapce s pick-upem s odřezky stromů.

“Obzvláště blahopřejeme letošnímu vítězi hlavní ceny Ivanu Silvovi z Mexika,” uvedli porotci v prohlášení , “který získává cenu Fotograf roku za svůj snímek Heroe, kde se mladý chlapec cítí na vrcholu světa, a všichni jsme v úžasné pozici, kdy mu fandíme!”

Kromě hlavní ceny je zde i celkový fotograf roku a dvě místa na druhém místě. Letos Thea Mihu z Německa vyhrála první místo za svůj snímek iPhone 12 Pro Max „Soy Sauce Village“, o kterém porotci řekli, že „používá formální přístup ke zvýšení pocitu samoty a soustředění fotografie“.

Druhým fotografem roku se stal bosenský Sasa Borozan s filmem „Taming Waves“ natočeným na iPhone 13 Pro.

Na třetím místě byl Derek Hager z USA s „Tucson Morning“, natočeným na iPhone X.

Američané obsadili první místo ve čtyřech předmětových kategoriích. Jednalo se o Skye Snyder pro kategorii Animals a Scott Galloway pro Nature, oba používají iPhone 12 Pro Max.

Sofia Ershova obsadila se svým iPhone 13 Pro první místo v kategorii Děti. A Tao Fan použil iPhone 11, aby obsadil první místo v kategorii Ostatní.

17. ročník soutěže IPPA je nyní otevřen pro přihlašování a uzávěrka je 31. března 2024.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Tim Cook potvrdil, že Apple na generativní AI pracuje už roky

Následující článek

Podle analytika bude poptávka po iPhonu 15 bude nižší než po iPhonu 14

Související články

iPhone 4S: První den prodeje v USA je podle operátorů rekordní

Zatímco internetový předprodej nového iPhonu 4S již v USA nějaký ten den běží, v pátek konečně nastal den D, tedy den, kdy se nový produkt dostal i do kamenných obchodů - a kdy mají dorazit předobjednávky z e-shopu. Jako již tradičně se na nový iPhone tvořily dlouhé fronty, které ale podle všeho nebyly tak dlouhé jako u předchozího modelu. Akcie Applu tak díky tomu páteční den uzavřely na rekordním maximu.

iPhone 4: Jak e-shopy zareagovaly na ceny u operátorů

Pamatujete na první zprávy o prodeji iPhone 4 v českých e-shopech? Cena 18. srpna byla ve většině internetových obchodech vyšší než 19.500 Kč za 16GB a 22.500 Kč za 32GB model. iPhone 4 od těchto prodejců byl tzv. "šedý dovoz", což se promítlo do vyšší ceny. Zajímá vás, jak české obchody zareagovali po uveřejnění (o dost) nižších cen u operátorů?