Tim Cook potvrdil, že Apple na generativní AI pracuje už roky

Jak je na tom Apple s umělou inteligencí? Apple utratil do roku 2023 22,61 miliardy dolarů na výzkum a vývoj. Generální ředitel Tim Cook nade vší pochybnost potvrdil, že část těchto výdajů pochází z toho, že společnost pracuje na generativní umělé inteligenci. Mnoho odborníků uvedlo, že Apple je pozadu v AI, konkrétně proto, že nemají chatbota ani odpověď na nástroje, jako je Google Bard. Zdá se však, že Apple AI se ve společnosti vyvíjí už roky.

Je Apple v AI opravdu pozadu?

Podle zprávy agentury Reuters mohou rostoucí výdaje Applu na výzkum a vývoj souviset s vývojem technologie AI. Publikace obdržela prohlášení od generálního ředitele společnosti Applu Tima Cooka k této záležitosti.

“Už léta provádíme výzkum v širokém spektru technologií umělé inteligence, včetně generativní umělé inteligence. Budeme pokračovat v investování a inovacích a zodpovědném vylepšování našich produktů pomocí těchto technologií, abychom pomohli obohatit životy lidí,” řekl Cook. “Samozřejmě hodně investujeme a projevuje se to ve výdajích na výzkum a vývoj, na které se díváte.”

Apple dosud utratil za fiskální rok 2023 na výzkum a vývoj 22,61 miliardy dolarů, což je údajně o 3,12 miliardy dolarů více než v předchozím roce.

Říká se, že Apple interně pracuje na produktu podobném ChatGPT, i když možná nikdy nespatří světlo světa. Mark Gurman naznačuje, že nějaký druh aplikace Apple AI by mohl přijít v roce 2024, ačkoli Ming-Chi Kuo věří, že Apple je dále pozadu.

Navzdory těmto tvrzením a fámám Apple již vytlačil produkty běžící na pokročilých modelech strojového učení, jako je fotoaparát iPhone, Siri a další. Aktualizace v iOS 17 přináší transformační jazykový model do systému autocorrect, což je stejná základní technologie používaná v AI chatbotech.

I když Apple možná neoznámí SiriGPT v dohledné době, pokud vůbec, očekávejte od společnosti další pokroky v této oblasti napříč svými platformami. Mnozí očekávají, že vývojářský nástroj Xcode by mohl být dalším cílem Applu pro přidání nástroje AI.

Předchozí článek

iPhone 15 dostane nový skládaný fotoaparát, ale iPhone 15 Pro už ne

Následující článek

Vyhlášení vítězů iPhone Photography Awards 2022

Související články