Tim Cook potvrdil, že Apple na generativní AI pracuje už roky

Jak je na tom Apple s umělou inteligencí? Apple utratil do roku 2023 22,61 miliardy dolarů na výzkum a vývoj. Generální ředitel Tim Cook nade vší pochybnost potvrdil, že část těchto výdajů pochází z toho, že společnost pracuje na generativní umělé inteligenci. Mnoho odborníků uvedlo, že Apple je pozadu v AI, konkrétně proto, že nemají chatbota ani odpověď na nástroje, jako je Google Bard. Zdá se však, že Apple AI se ve společnosti vyvíjí už roky.

Je Apple v AI opravdu pozadu?

Podle zprávy agentury Reuters mohou rostoucí výdaje Applu na výzkum a vývoj souviset s vývojem technologie AI. Publikace obdržela prohlášení od generálního ředitele společnosti Applu Tima Cooka k této záležitosti.

“Už léta provádíme výzkum v širokém spektru technologií umělé inteligence, včetně generativní umělé inteligence. Budeme pokračovat v investování a inovacích a zodpovědném vylepšování našich produktů pomocí těchto technologií, abychom pomohli obohatit životy lidí,” řekl Cook. “Samozřejmě hodně investujeme a projevuje se to ve výdajích na výzkum a vývoj, na které se díváte.”

Apple dosud utratil za fiskální rok 2023 na výzkum a vývoj 22,61 miliardy dolarů, což je údajně o 3,12 miliardy dolarů více než v předchozím roce.

Říká se, že Apple interně pracuje na produktu podobném ChatGPT, i když možná nikdy nespatří světlo světa. Mark Gurman naznačuje, že nějaký druh aplikace Apple AI by mohl přijít v roce 2024, ačkoli Ming-Chi Kuo věří, že Apple je dále pozadu.

Navzdory těmto tvrzením a fámám Apple již vytlačil produkty běžící na pokročilých modelech strojového učení, jako je fotoaparát iPhone, Siri a další. Aktualizace v iOS 17 přináší transformační jazykový model do systému autocorrect, což je stejná základní technologie používaná v AI chatbotech.

I když Apple možná neoznámí SiriGPT v dohledné době, pokud vůbec, očekávejte od společnosti další pokroky v této oblasti napříč svými platformami. Mnozí očekávají, že vývojářský nástroj Xcode by mohl být dalším cílem Applu pro přidání nástroje AI.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

iPhone 15 dostane nový skládaný fotoaparát, ale iPhone 15 Pro už ne

Následující článek

Vyhlášení vítězů iPhone Photography Awards 2022

Související články

Modern Combat 2: Nejlepší 3D multiplayerová hra dobyla AppStore

A je to tady, jedna z nejočekávanějších her pro iPhone byla dnes umístěná na AppStore. O jaké hře je řeč? Přece o Modern Combat 2: Black Pegasus, která kromě dokonalé grafiky pro Retina displej, možnosti využít gyroskop, 15 zbraní a mnoho dalšího, přináší také 4 multiplayer módy, které může hrát až 10 hráčů současně! Pojďme se na Modern Combat 2 podívat detailněji.