“Unibody” čočky dostane iPhone v roce 2022, periskopové v roce 2023

Známý analytik společnosti Apple, Ming-Chi Kuo, ve svém úterním sdělení investorům poskytl nové předpovědi týkající se optiky budoucích iPhonů, včetně takzvaného „unibody“ designu zadních čoček a přijetí „periskopových“ čoček.

Podle Kua přijme iPhone v roce 2022 design „unibody“, který integruje motor kmitací cívky fotoaparátu s jeho polem objektivů. Ve srovnání se současnými moduly, které využívají stejné komponenty jako samostatné a odlišné části, by unibody design mohl ušetřit drahocenný vnitřní prostor a zároveň zvýšit robustnost zařízení.

Analytik také tvrdí, že Apple plánuje v příštím roce upgradovat teleobjektiv na špičkových iPhonech z řady 6P objektivů na 7P.

Sada loňských objektivů 7P, která byla představena v loňském roce u iPhonu 12 , je umístěna na vrcholu širokoúhlého modulu fotoaparátu, čímž zvyšuje možnosti sběru světla a omezuje chromatickou aberaci. Ve srovnání s předchozím f / 1.8 6P polem má aktuální sestava ekvivalent clony f / 1.6. Očekává se, že Apple v příštích letech převede všechny zadní čočky na 7P.

Při pohledu do budoucna přinese rok 2023 poprvé pro iPhone design teleobjektivu periskopu. Periskopické čočky nebo skládací čočky se obvykle skládají z řady hranolů a zrcadel, které účinně prodlužují ohniskovou vzdálenost kompaktního pole čoček. V případě smartphonů může být tato technologie vytvořena tak, aby nasměrovala světlo z předního prvku přes hranol směrem k zobrazovacímu bodu nebo senzoru hluboko uvnitř šasi telefonu. Kuo dříve předpovídal, že tato technologie bude debutovat v roce 2022.

A konečně, Apple hledá vylepšení optiky pro iPhone v roce 2021, počínaje přechodem ze skleněných na plastové krycí materiály pro Face ID. Špičkové modely budou těžit z nového teleobjektivu, který bude mít 6P objektiv, oproti současnému designu 5P, říká Kuo.

Předchozí článek

Aktualizace pro iPhone umožní najít jakékoliv předměty, které hledáte

Následující článek

V testech rychlosti 5G/4G je iPhone pomalejší než telefony s Androidem

Související články