“Unibody” čočky dostane iPhone v roce 2022, periskopové v roce 2023

Známý analytik společnosti Apple, Ming-Chi Kuo, ve svém úterním sdělení investorům poskytl nové předpovědi týkající se optiky budoucích iPhonů, včetně takzvaného „unibody“ designu zadních čoček a přijetí „periskopových“ čoček.

Podle Kua přijme iPhone v roce 2022 design „unibody“, který integruje motor kmitací cívky fotoaparátu s jeho polem objektivů. Ve srovnání se současnými moduly, které využívají stejné komponenty jako samostatné a odlišné části, by unibody design mohl ušetřit drahocenný vnitřní prostor a zároveň zvýšit robustnost zařízení.

Analytik také tvrdí, že Apple plánuje v příštím roce upgradovat teleobjektiv na špičkových iPhonech z řady 6P objektivů na 7P.

Sada loňských objektivů 7P, která byla představena v loňském roce u iPhonu 12 , je umístěna na vrcholu širokoúhlého modulu fotoaparátu, čímž zvyšuje možnosti sběru světla a omezuje chromatickou aberaci. Ve srovnání s předchozím f / 1.8 6P polem má aktuální sestava ekvivalent clony f / 1.6. Očekává se, že Apple v příštích letech převede všechny zadní čočky na 7P.

Při pohledu do budoucna přinese rok 2023 poprvé pro iPhone design teleobjektivu periskopu. Periskopické čočky nebo skládací čočky se obvykle skládají z řady hranolů a zrcadel, které účinně prodlužují ohniskovou vzdálenost kompaktního pole čoček. V případě smartphonů může být tato technologie vytvořena tak, aby nasměrovala světlo z předního prvku přes hranol směrem k zobrazovacímu bodu nebo senzoru hluboko uvnitř šasi telefonu. Kuo dříve předpovídal, že tato technologie bude debutovat v roce 2022.

A konečně, Apple hledá vylepšení optiky pro iPhone v roce 2021, počínaje přechodem ze skleněných na plastové krycí materiály pro Face ID. Špičkové modely budou těžit z nového teleobjektivu, který bude mít 6P objektiv, oproti současnému designu 5P, říká Kuo.

Předchozí článek

Aktualizace pro iPhone umožní najít jakékoliv předměty, které hledáte

Následující článek

V testech rychlosti 5G/4G je iPhone pomalejší než telefony s Androidem

Související články

Mall.cz: Tisková zpráva oznamuje start prodeje iPhone 4 už zítra!

Před pár okamžiky mi do e-mailu přistála zajímavá tisková zpráva od internetového obchodu Mall.cz. Jak jistě víte, čtenáře iPhoneTips neunavujeme PR textem, dnes ale uděláme výjimku, protože Mall ve své zprávě informuje, že bude mít iPhone 4 32GB už zítra skladem! Bohužel cena za exkluzivní předprodej je vysoká, za 32GB model zaplatíte 26.990Kč.