Podle analytika bude poptávka po iPhonu 15 bude nižší než po iPhonu 14

Analytik Ming-Chi Kuo říká, že se očekává, že prodeje hardwaru Apple po zbytek roku, včetně iPhonu 15, budou nižší než loňská čísla. Před nejnovějším oznámením o výdělcích společnosti Apple 3. srpna 2023 Ming-Chi Kuo uvádí, že zdroje jeho dodavatelského řetězce se domnívají, že prognózy dodávek „jsou téměř všeobecně slabší ve 2. pololetí 23 než ve 2. pololetí 22“.

Poptávka klesá

Apple oznámí nové iPhony ve druhé polovině roku, ale Kuo říká, že to nebude stačit k tomu, aby se to změnilo.

„Přestože dodávky iPhonů ve 4. čtvrtletí 22 poklesly kvůli uzavření továrny Hon Hai v Zhengzhou v listopadu 2022, většina plánů dodávek komponent se ve 4. čtvrtletí 22 výrazně nezměnila,“ píše Kuo ve své úplné zprávě. “Pokud nebude poptávka po iPhonu 15 po uvedení na trh lepší než očekávání trhu, většina dodavatelů bude ve 2. pololetí 23 čelit tlaku růstu, protože poptávka po iPhonu 15 je nižší než po iPhonu 14.”

“Pokud tedy Apple jasně neuvede, že je pozitivní ohledně poptávky na trhu ve 2. pololetí 23 nebo 2024,” říká Kuo, “je nepravděpodobné, že tato finanční zpráva Applu bude pozitivní pro ceny akcií většiny dodavatelů.”

Jiní analytici očekávají, že nejnovější zpráva Applu o výdělcích bude těžit z vysoké poptávky po iPhonu 14 v Číně. Samostatně se říká, že iPhone 15 přináší významné aktualizace v celé řadě. Očekává se, že nižší iPhone 15 a iPhone 15 Plus získají Dynamic Island, který byl představen s iPhonem 14 Pro.

Pak se říká, že iPhone 15 Pro Max má vylepšené kamerové systémy, tentokrát včetně periskopové čočky, která výrazně rozšíří jeho schopnost zoomu.

Předchozí článek

Vyhlášení vítězů iPhone Photography Awards 2022

Následující článek

Podle analytika Apple nestihne do roku 2024 vydat generativní umělou inteligenci

Související články