Apple Car má údajně vlastní operační systém pro ovládání všech aspektů řízení

Nedávná průmyslová zpráva tvrdí, že Apple plánuje mít svůj vlastní centrálně integrovaný OS pro dlouho plánovaný Apple Car, podobně jako má Tesla jeden systém ovládající ovládání řízení a zábavu. Velká většina patentů a dalších regulačních přihlášek týkajících se chystaného Apple Car se soustředila na hardwarové problémy. Nicméně je nepravděpodobné, že by samořídící vozidlo bylo dodáváno s ničím jiným než rozšířenou verzí CarPlay.

Unikátní OS pro Apple Car

Digitimes však nyní hlásí ze zdrojů svého dodavatelského řetězce, že Apple konkrétně vyvíjí OS, který by byl „centrálně integrovaným operačním systémem (OS) jako Tesla“. Bylo by to jako Tesla v tom smyslu, že jde o jediný systém, který ovládá všechny aspekty vozu. Takže by to sahalo od jízdních funkcí, jako je navigace a řízení jízdních pruhů, přes integraci Apple Music na palubě a klimatizaci.

Operační systém Tesly však není zcela vyvinut automobilkou a místo toho je přizpůsobenou verzí Linuxu Ubuntu. Samostatně, Digitimes také uvádí zdroje, které říkají, že korejská společnost „pomůže při vývoji samořídícího senzoru“, který bude součástí Domain Control Unit (DCU).

DCU je vyhrazená jednotka, která zpracovává nejnáročnější části automatizace automobilů, jako je zpracování dat poskytovaných senzory od kamer po LiDAR.

Tato zpráva o vývoji systému typu “carOS” a DCU přichází, protože jiné fámy naznačují, že se práce na “Apple Car” zastavily. Proslýchá se, že automobilový tým Applu byl rozpuštěn, ačkoli jiné zdroje nadále tvrdí, že datum uvedení na trh v roce 2025 je stále možné.

Digitimes má silné výsledky, pokud jde o dodavatelský řetězec hardwaru společnosti Apple. Ten má výrazně chudší na závěry, které o plánech Applu vyvozuje.

Předchozí článek

Apple Watch přehled: nové Pride řemínky, hranatý design u Series 8 a možná „obrněná” edice. 

Následující článek

Do iOS 16 konečně přibude Always On displej.

Související články