Výběr aplikací, které vám zpříjemní léto.

Léto se blíží a už na to začíná vypadat i počasí. My vám tedy přinášíme seznam zajímavých aplikací, které by vám rozhodně neměly během prázdnin v telefonu chybět. Pomohou vám orientovat se, objevovat, sdílet své zážitky, ale také si je ukládat pro sebe.

Mapy.cz

Začít musíme samozřejmě základem, a tím je mapová aplikace od Seznamu, Mapy.cz. Nabízí velmi silné a obsáhlé mapové podklady zejména pro pěší turistiku v Česku a okolí. Nechybí jí ale ani funkce navigace do auta. Ta se v poslední době rozšiřuje o šikovné funkce, jako například doporučení objezdu kolony během navigování apod. Seznam rozhodně v Mapách dělá opravdu velkou práci.

Není to však jen aplikace s mapovými podklady, ačkoliv díky jednoduchému prostředí aplikace to tak může vypadat. Ve spodním menu se navíc nachází možnost plánovače trasy, takže pokud máte účet u Seznamu, můžete si na počítači naplánovat konkrétní trasu a poté si ji zobrazit v telefonu. Šikovná je též funkce Stopař, díky němuž můžete v reálném čase zaznamenávat, kudy jdete a poté si vaši cestu uložit.

Worldee

A u plánování a zaznamenávání tras ještě chvíli zůstaneme. Worldee je zajímavým cestovatelským deníkem s možností plánování tras a zaznamenávání cest. Zároveň funguje jako sociální síť, takže nejen že můžete sdílet své zážitky, ale můžete se i inspirovat u ostatních. Aktivnější cestovatelé ve svých příspěvcích navíc doporučují místní podniky, levné ubytování, zajímavá místa nebo například i aktuální Covid opatření v dané zemi.

Worldee se vás při registraci nejdříve zeptá, v jakých zemích jste již byli a do jakých se naopak chystáte. Na základě toho vám nejen vytvoří přehlednou mapu, ale bude i doporučovat cestovatelské tipy a deníky ostatních uživatelů z daných zemí.

Každá země má navíc svůj profil, ve kterém vidíte základní informace, aktuální čas, telefonní předvolbu, jazyk, vhodnou dobu pro navštívení a dokonce i kompatibilní zásuvky. Každopádně v aplikaci je toho spoustu na objevení, takže neváhejte a stáhněte si ji zdarma z App Store.

Night Sky

Večery u ohně můžete naopak obohatit využitím aplikace Night Sky. Ta vám už podle názvu pomůže zorientovat se na noční obloze a pomocí gyroskopu a rozšířené reality vám poradí, co právě na obloze vidíte. Aplikace se samozřejmě synchronizuje podle toho, kdy a kde se nacházíte.

Mimo hvězdy a planety Night Sky zobrazuje většinu dalších viditelných objektů vytvořených člověkem, tedy i projekt Starlink. Součástí aplikace je hromada 3D modelů hvězd, planet nebo zmiňovaných satelitů, které si lze prohlédnout v telefonu nebo v rozšířené realitě. Placené členství pak otevře další možnosti objevování a detailní informace o všech objektech na obloze.

Qerko

Také tak neradi platíte v restauracách, počítáte spropitné a hledáte mince v peněžence? Qerko je tedy přesně aplikace pro vás. V restauracích, které jsou do Qerka připojené nabízí na každém stole QR kód, po jehož naskenování v aplikaci můžete pohodlně zapltatit vaši útratu.

Jako velkou výhodu shledáváme možnost zaplatit pouze část účtu, v případě jeho rozdělení. Při placení pak můžete i přidat vlastní spropitné nebo si jej nechat automaticky spočítat podle procent z útraty. Platba nakonec může probíhat buď kartou nebo pomocí Apple pay. Pokud si ale nejste jisti, zda vámi vybraná restaurace Qerko podporuje, v aplikaci najdete seznam zapojených restaurací s mapou.

Pohlednice Online

Poslední aplikace v našem seznamu vám umožní poslat pohlednici odkudkoliv na světě za pár korun. Princip je velmi jednoduchý – na telefonu v aplikaci Pohlednice Online pohodlně seskládáte koláž z fotek z výletu (či přiložíte pouze jednu fotku), zadáte vzkaz a dodací adresu a zaplatíte okolo 30 Kč. Česká Pošta ji pak v Česku vytiskne jako pohlednici a na danou adresu odešle. Pozdrav z dovolené tak může doletět domů během jednoho dne.

Ať už si vyberete jakoukoliv aplikaci, užijte si letní cestování!

Předchozí článek

Jak zkontrolovat úroveň baterie v AirTagu rok po spuštění

Následující článek

Počet iPhonů vyrobených v Indii se zdvojnásobil

Související články

Turnaj v Train Conductor: Vyhlášení výsledků

Jak asi všichni víte, probíhala na našem webu soutěž o sluchátka iLuv v hodnotě 899,-. Byl to těžký boj. Pořadí se ze dne na den dost razantně měnilo, avšak výherce byl jen jediný a to Karel Sova alias krtec3k s 135 811 body. Na prvním místě byl již od Soboty a to mu naštěstí vydrželo.