Počet iPhonů vyrobených v Indii se zdvojnásobil

Indii považuje většina lidí za chudou zemi, ale i zde je obrovské množství majitelů iPhonů. Málokdo ví, že se iPhony v této zemi také vyrábějí. Téměř jeden milion iPhonů vyrobených v Indii na prodej v této zemi byl vyroben v prvním čtvrtletí roku 2022, což znamená 50% nárůst místní výroby.

V Indii se vyrábí stále více

Ještě předtím, než továrna Foxconnu v Sriperumbuduru v Indii začala v dubnu 2022 vyrábět iPhone 13, stávající místní výroba již narůstala oproti předchozím letům.

Podle indické tiskové agentury IANS prostřednictvím Business Insider došlo k 50% nárůstu u iPhonů vyrobených v rámci pobídek „Make in India“. Zatímco dodavatelé Applu mohou vyrábět iPhony pro distribuci kdekoli, existují místní daňové výhody pro výrobu i prodej modelů v Indii.

Průzkum trhu provedený společností CyberMedia Research (CMR) tvrdí, že celkový prodej iPhonů v Indii, ať už vyrobených v zemi, nebo ne, také vzrostl o nějakých 22 %.

Zpočátku Apple omezil svou produkci „Made in India“ na starší modely iPhone. Nyní tam však vyrábí iPhone 13. CMR říká, že prodeje nejnovějšího iPhonu jsou téměř stejně zodpovědné za celkový růst jako iPhone 12.

Předchozí článek

Výběr aplikací, které vám zpříjemní léto.

Následující článek

Apple spouští pro iPhony program Self Service Repair

Související články

iPad: v ČR se ho dočkáme nejspíše již 29. listopadu!

Vždy se počítalo s tím, že jakmile se v iPadu objeví lokalizace do českého jazyka, objeví se i samotný iPad na českém trhu. iOS 4.2 s podporou české lokalizace bylo vydáno a tak už se jen čekalo na potvrzení data vydání samotného iPadu v České republice. Tím dnem má být 29. listopadu, což je již příští pondělí.