iPhone 4: měření potvrdily problémy s anténou a signálem

Situace s anténou a problémy se signálem nového Apple iPhone 4 zatím nevypadají moc dobře. Kvůli tomuto neduhu se spouští spousta žalob na Apple.

Situace s anténou a problémy se signálem nového Apple iPhone 4 zatím nevypadají moc dobře. Kvůli tomuto neduhu se spouští spousta žalob na Apple. Anandtech navíc přišel se zajímavým testem útlumu signálu, kde se iPhone 4 utkal s bratříčkem iPhone 3GS a HTC Nexus One. Čísla nemluví moc lichotivě.

Z tabulky vychází nejhůře právě iPhone 4. Pevný úchop, čili ten který známe z videí s klesajícím signálem, dopadl samozřejmě nejhůře. Hodnota útlumu je až 24,6 dB. V případě, že byste si dokoupili Applem doporučovaný Bumper obal, tak útlum již není tak dramatický. Dokonce je na tom v tomto případě o 0,5 dB lépe než HTC Nexus One.

Apple Bumper

V závěrečném vyhodnocení Anandtech dává jednoznačně vinu stranu Applu. Konstrukční řešení není ideální a Apple musí čelit žalobám kvůli výše zmíněným problémům.

Apple hledá nové zaměstnance

Momentálně se na stránkách Applu dokonce objevila nabídka volné pozice pro specialisty právě skrze antény. Že by náhoda, nebo Steve Jobs kompletně vyházel celý “anténový tým”? I tento fakt může Applu podkopávat nohy. Stále však svítá naděje v updatu iOS 4. Můžeme doufat, nebo se pomalu učit držet iPhone 4 tak, jak to ukazoval Steve Jobs Medvěděvovi na ruské návštěvě.

Dmitrij Medveděv a Steve Jobs

UPDATE: Apple již vydal oficiální prohlášení, ve kterém se omlouvá za vzniklé problémy a vinu dává špatnému vzorci pro výpočet signálu v iOS4. Oprava by se měla objevit v nejbližších týdnech a bude dostupná i pro iPhone 3G a 3GS. Apple tvrdí, že mají s iPhone 4 nejlepší zkušenosti co se týče antény , tudíž by chyba opravdu měla být na straně softwaru.

Zdroj: Engadget, Anandtech

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Microsoft KIN: po 48 dnech prodeje končí, nebyl o něj zájem!

Následující článek

Soutež: Vyhrajte 5 luxusních krytů Ultra-Case!

Související články