Vše, co potřebujete vědět o hodinkách Apple Watch

Hodinky Apple Watch jsou fenoménem, který by se měl zařadit mezi ostatní legendy Applu, jakými jsou iPod, iPad a iPhone. Samotný výrobce se snaží o maximální propagaci ještě dříve, než zaplaví celosvětový trh. Na západě má své zákazníky již jisté, ale i ve zbytku světa už na ně mlsně čekají příznivci této značky. Dnes si Apple Watch představíme podrobněji, abyste se i vy měli na co těšit.

Skvělým plusem pro Apple je skutečnost, že budou tyto hodinky skutečně pro každého, vytvořil je v obrovském množství provedení, hodinky budou dostupné v několika materiálových provedeních, ale i s odlišnými řemínky a designem, takže si vybere opravdu každý. Jejich oficiální prodej by měl začít 24. dubna, už nyní se  Apple připravuje na zpracování obrovského množství objednávek ze všech zemí.

Perfektní volbou bylo rozdělení a 3 hlavní edice, ve kterých jsou hodinky rozdělené, jde o Apple Watch, Apple Watch Sport, a Apple Watch Edition. Zatímco první edice je zaměřena na klasické hodinky v různých provedeních, druhá edice je určena zejména pro sport a třetí edice je určena náročným uživatelům, kteří jsou zvyklí na ruce nosit hodinky Rolex, Swatch a podobné kousky, které by za nic levnějšího nevyměnili.

Jaké jsou další rozdíly mezi těmito třemi? Apple Watch jsou vyrobeny z nerezové oceli. Jejich tělo bude dostupné v lesklé chromové barvě a v černé barvě. Jejich dotykový displej je pokryt safírovým sklem, které by mělo být odolnější proti poškrábání, než Gorilla Glass, které Apple použil na svých telefonech iPhone. Ceny se budou pohybovat, v přepočtu, od 14 tisíc korun v závislosti na tom, zda si koupíte hodinky s 38mm nebo 42mm tělem a také podle toho, jaký budou mít řemínek.

Apple Watch Sport mají pouzdro z eloxovaného hliníku (který je lehčí než nerezavějící ocel). Tělo je ve stříbrné nebo šedé barvě a displej překrývá sklo Ion-X, které je navrženo tak, aby bylo těžké, robustní, ale lehčí, než safírové. Ze všech hodinek je tento model nejlehčí. Je to také nejlevnější varianta, 38mm verze by měla být dostupná za cenu kolem 9 tisíc a 42 mm model za 10 tisíc korun.

Pokud jde o Apple Watch Edition, zde se mohou nedočkavci těšit na tělo z 18-ti karátového zlata, které bude ve žlutém nebo růžovém provedení. Jak se dalo očekávat, jsou ze všech modelů nejtěžší. Apple Watch Edition bude dostupná hlavně s koženými pásky. Cena se zde bude pohybovat mezi 250-430 tisíci korunami, podle výběru těla a řemínku.

Každý z modelů bude dostupný pro leváky i pro praváky, co se týče aplikací, tak zde budou k dispozici desítky základních funkcí a aplikací, jako má standardní iPhone, od přehrávače hudby až po počasí, miniaplikace, měřiče pulsu a mnoho dalšího. Kompatibilní budou se všemi modely iPhone 5 i 6. Je ještě mnoho informací, které vypustí Apple do světa o svém novém trháku, již nyní je ovšem jisté, že se jednalo o trefu do černého, jelikož už teď má Apple tolik předobjednávek, že ho neúspěch nemusí trápit.

Předchozí článek

Pixie: Nejdokonalejší lokátor pro vaše ztracené věci

Následující článek

iSport Super Slim: Nejlepší bezdrátová sluchátka na trhu

Související články