Zombie Highway: (Ne)klidná jízda se zombíky na kapotě

Znáte to. Jedete si tak v klidu po silnici, když v tom na vás začnou skákat vyhladovělí zombíci, kteří se snaží převrhnout vaše auto, aby vás mohli pěkně sežrat

Znáte to. Jedete si tak v klidu po silnici, když v tom na vás začnou skákat vyhladovělí zombíci, kteří se snaží převrhnout vaše auto, aby vás mohli pěkně sežrat. Nezbývá nic jiného, než vytáhnout brokovnici a ustřelit jim hlavu nebo je setřást pomocí vraků rozmístěných na silnici.

Tohle je rutina řidiče černého vozu, za kterého v Zombie Highway hrajete. Sice nikdy nedojede do cílové destinace, ale čím dále, tím lépe. A tím lépe i pro vás, protože ihned po dojetí se dozvíte, jak jste na tom v porovnání s ostatními hráči ve světě daný den. Toto vás buď může pořádně motivovat nebo taky frustrovat,  ale motivace převažuje. Nechybí ani žebříček úplně nejlepších výsledků za celou historii hry, a pokud se do něj dostanete – poklona pro vás.

Na výběr máte z osmi zbraní, ale pozor. Všechny se zpřístupní až po několika vašich pokusech a až poté se můžete vtrhnout do trhání dálkových rekordů. Přímo ve hře najdete odkaz na stránku tvůrce, kde vám poradí, jak se dostat co nejdále. Rozhodně ze začátku je výhodné šetřit náboji, protože čím dále jste, tím je to hustější. Zombíci, kteří na vás skáčou se dělí na tři typy – normální, tlustý a rudý (ten je nejsilnější).

Technická stránka hry je super, grafika je povedená a zvuky také (pro vlastníky iPhone 4 bonus v lepší kvalitě grafiky na Retina displeji). Auto ovládáte naklápěním iPhonu a zombíky sestřelujete dotykem na část obrazovky, ve které se zombík nachází. Hra je typická pro předvádění se před kámoši – nápad je originální, ovládání jednoduché a všechny zaujme. Já si Zombie Highway určil jako hru na dobrou noc – než jdu spát, zkusím si projížďku a uvidím kolikátý ve světě jsem. Ráno je vaše pořadí většinou lepší, protože není tak brzo v žebříčku tolik lidí. 😎

Neduhem hry může být to, že je jednorázová, nabízí prakticky jen jedno a to samé. Hodilo by se například více lokací pro osvěžení. Vzhledem ale k originálnímu nápadu a zábavnosti hru doporučuji.

Moje hodnocení:  4/5

Zombie Highway – 0,79 € – AppStore link


2 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Game Center: Prvních 18 her již integrovalo nový systém!

Následující článek

GTA China Town Wars HD: první gameplay video z verze pro iPad

Související články