Budoucí řemínky Apple Watch by mohly automaticky spouštět aplikace nebo měnit vzhled

Apple není spokojen se svým plánem vyrábět řemínky na Apple Watch, jejichž barvu lze změnit, a chce, aby tyto řemínky změnily to, co hodinky zobrazují – a aby dokázaly, že jsou „autorizované“.

V únoru 2023 byl společnosti Apple udělen patent na řemínek Apple Watch, který si uživatelé mohli libovolně měnit. Konkrétně mohl měnit barvu a principem bylo, že uživatel si mohl řemínek přizpůsobit k čemukoli, co měl na sobě.

Nový způsob změny vzhledu řemínku

Spíše než procházet nyní zdánlivě zatěžující záležitostí ruční výměny řemínků hodinek nebo dokonce výměny hodinek by jednoduché ovládání mohlo změnit vzhled řemínku. Nyní v dalším patentu, nově uděleném v USA, to chce Apple udělat tak, aby pásek mohl měnit barvu, aniž by se muselo na něj poklepat nebo přejet po aplikaci.

To je cílem patentu „Band Identifier System for Wearable Devices“ a proces se soustředí na komunikaci v blízkém poli (NFC). Komponenta NFC nebo značka by mohla „jedinečně identifikovat pásmo“ a to vše otevírá.

„Operace zařízení, jako je barva, motiv nebo obsah zobrazovaný na zařízení, mohou být částečně založeny na identifikaci konkrétního pásma,“ uvádí patent.

Apple chce nejen změnit barvu pásku, ale změnit celý efekt hodinek. „Protože domovská obrazovka a uživatelská rozhraní zobrazené na displeji nositelného elektronického zařízení jsou také přizpůsobeny, nový řemínek se může střetávat nebo si jinak odporovat s obsahem zobrazovaným zařízením.”

V důsledku toho se nemusí stát, že pásek změní barvu, i když to bylo cílem předchozího patentu. Místo toho se může stát, že pásek, který nemění barvu, způsobí, že se Apple Watch přepnou na ciferník, který barevně ladí s páskem.

Také to nemusí být tak, že řemínek vybízí k nějaké viditelné změně. Místo toho by se k rozlišení „autorizovaných“ pásem dala použít NFC pásma. Pokud je pásmo nějakým způsobem „neoprávněné“, mohou Watch uživatele vyzvat nebo možná vypnout určité funkce.

Je to podobný způsob, jakým lze deaktivovat Face ID, pokud je k opravě iPhone použita obrazovka třetí strany.

Apple říká, že to znamená, že Apple Watch mohou upozornit uživatele na známé problémy.

“Například náramky třetích stran mohou být neautorizovaná pásma, která jsou inzerována pro použití s konkrétním nositelným elektronickým zařízením,” říká Apple, “ale nemusí být řádně připevněna k zařízení, což může způsobit riziko poškození zařízení.”

„Po zjištění, že pásmo, které je připojeno k zařízení, není autorizované pásmo, může být poskytnuto varování,“ pokračuje patent. “V dalším příkladu může být konkrétní pásmo spojeno s konkrétní aplikací nebo službou na nositelném elektronickém zařízení.”

Potenciálně by to tedy mohlo znamenat, že Apple představí autorizační program ve stylu „ Works with iPhone“. Mohlo by to ale také znamenat, že nasazením náramku se spustí odpovídající aplikace Watch.

Tento patent je připsán sedmi vynálezcům, včetně Daniela J. Hiemstra, jehož předchozí zásluhy zahrnují práci na anténách Apple Watch.

Předchozí článek

Očekává se, že požadavek na certifikovaný kabel pro iPhone 15 vytvoří vysokou poptávku po nabíječce USB-C

Následující článek

Pegatron plánuje druhou továrnu na iPhone v Indii

Související články

iPad hry: výběr těch nejlepších her pro iPad

V uplynulých dnech je o iPadu hodně slyšet. Nevím, zda je to dokonalým marketingem, parádním designem, fascinujícím interfacem, přijatelnou cenou, nebo třeba skvělým uměním Steva Jobse prezentovat nové výrobky, ale Applu se opět povedlo jejich nový produkt dokonale prodat (více o prodeji iPadu zde). Abych řekl pravdu, já osobně iPadu až tolik nevěřil a jeho koupi jsem neplánoval, ale po shlédnutí videí z hraní her měním názor - tuto dokonalou herní konzoly prostě musím mít!