Pixie: Nejdokonalejší lokátor pro vaše ztracené věci

Už se vám někdy stalo, že jste ráno hledali peněženku nebo klíče a dali byste cokoliv na světě za to, abyste hledanou věc našli včas? Máme pro vás novinku, která vám umožní rychle a snadno najít naprosto cokoliv. Jedná se o malé lokátory, které vzdáleně připomínají trsátka na kytaru a které dokáže váš telefon rychle a snadno vyhledat.

Nový gadget se jmenuje Pixie, prodává se v balení po 4 kusech, kde je každý v jiné barvě. Každý kus si můžete dát na předmět, který nejčastěji ztrácíte, například do peněženky nebo na klíče. Když následně budete peněženku hledat, tak vezmete svůj telefon a zapnete stejnojmennou aplikaci. Na displeji se vám následně zobrazí velké X, které vás bude, jako zaměřovač, navigovat až na místo, kde jste ztracený předmět nechali.

Hledání je velmi zábavné. Můžete hledat maximálně 4 body najednou, proto jsou v balení Pixie 4 kusy lokátorů. Mají poměrně velkou přesnost. Ztracený objekt můžete lokalizovat až na vzdálenost 45 metrů. Od 15 metrů už je hledání velmi přesné. Hledání má přesnost zhruba 30 cm což je perfektní.

Princip je založený na privátní síti využívající technologii Bluetooth Low Energy. Samotné lokátory přežijí téměř vše, jsou voděodolné a nelze je jakkoliv rozevřít. Mají v sobě zabudovanou baterii, která má výdrž až 18 měsíců. Nelze je však nabíjet, ani baterii vyměňovat. Lokátory jsou tedy na jedno použití s tím, že vám vydrží rok a půl.

Každý z nich má rozměry 47x35x3,2 mm. Jsou tedy i velmi skladné a nijak nepřekážejí. Existuje celá řada dalších možností, jak je využít. Můžete se stát i špiony a někomu je podstrčit, koho chcete sledovat. Využití je mnoho, jisté je však to, že mnoha uživatelům výrazně zjednoduší život. Gadget by měl být dostupný ve většině obchodů zhruba v létě a cena by se měla pohybovat kolem 40 dolarů, tedy v přepočtu kolem cca 800 Kč. Jestliže permanentně něco ztrácíte, tak máte možnost to změnit, Pixie je určený pro iOS i pro Android.

Předchozí článek

FiftyThree’s Paper: Dokonalá aplikace pro všechny umělce

Následující článek

Vše, co potřebujete vědět o hodinkách Apple Watch

Související články