Prioritask: malý, ale šikovný To-Do list pro iPhone

Hledáte úkolovník? Neuškodí kromě osvědčených a známých značek vyzkoušet něco nového a svěžího. Jako třeba Prioritask.
Hledat ten správný úkolovník se může dost dobře stát výpravou do Nekonečna. Vždyť App Store jich ve svých útrobách nabízí tolik, až nás to může odradit a spokojit se s prvním úlovkem. Kromě osvědčených a známých značek však neuškodí vyzkoušet něco nového a svěžího. Jako třeba Prioritask.

Zapomeňte na nějakou speciální metodu, aplikace může padnout do rukou i naprostému laikovi, dosud zvyklému polepovat papírové štítky po kanceláři. A ač je ovládání vpravdě jednoduché, o prostoduchý seznam úkolů rozhodně nejde.

Menší než velké množství jednoduchosti

Nevýhoda v obyčejném To-Do listu, kam zapisujeme úkoly bez ladu a skladu spočívá v tom, že se vedle sebe ocitnou navzájem si nerovné úkoly a některé mohou patřit k sobě. Obyčejný seznam tak vlastně poskytuje útočiště i položkám, kterým by slušelo označení projekt – a než ty odškrtenem jako hotové, budeme muset projít několika kroky (ty už však poznačené ani mít na takovém seznamu nemusíme) a bude nám to trvat. Působí to demotivačně, takový list papíru je už spíše jen na koukání, než na to, abychom si v pravidelných dávkách dělali radost z dokončeného kroku.
Prioritask využívá jednoduchého vzezření takového obyčejného seznamu, což potěší ty, kteří chtějí s aplikací pracovat svižně a neučit se žádným metodám. Na druhou stranu díky třem “dělícím řádkům” jednotlivé položky pouhým přetažením roztřídíte na ty důležité/hořlavé a méně důležité/nehořlavé. Do třetí kategorie bymohly spadat úkoly, na které nás zatím netlačí čas, popřípadě pro nás nejsou vlastně ani tak důležité, je jedno, zda je uděláme či ne. Může jít o takový seznam Někdy/Možná.
Aplikace nás tak vede k tomu, abychom se prioritně zabývali první skupinou a realizovali podle priorit. (Jen pozor, aby se v první kategorii nezačaly líhnout úkoly hořlavé, ale pro nás vlastně ne moc důležité.)

S tím bychom si mohli vystačit, pokud ale hodláme přeci jen třídit podněty, které na nás dopadají a které si sami vymyslíme, detailněji, využijeme další vlastnost aplikace. To když potáhneme prstem doprava a otevřeme detail položky – můžeme do ní přidávat dílčí kroky, a tak se z ní stane vlastně projekt. Na hlavní stránce u takového projektu vidíme i číselko, ano, podává informaci, kolik kroků k dokončení projektu zbývá.

Taková hezká…

Zatímco ikona Prioritask může být v App Store lehce přehlédnutelná (a zaměnitelná), design aplikace je velmi pěkný. Střídmý, ale uhlazený. Ovládací prvky rozpoznáte hned po spuštění. Nezvyklé je, že po zaškrtnutí (úkol je hotový) položka zůstává na svém místě, je optřeba ji pomocí “mínusu” odstranit (nelze tak archivovat).
Cenově vás vyjde na pár mincí, takže pokud hledáte jednoduchý, funkční a hezký nástroj pro zaznamenávání úkolů, podívejte na Prioritask.

Prioritask – 0,79€ – 0,5 MB – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Změny: Google kupuje Motorolu, HP prakticky zabíjí webOS

Následující článek

Blog: iPad 3 na podzim je bláznivá spekulace

Související články

Bowtie: ovládání hudby z počítače na iPhone

Bowtie je přesný protiklad aplikace Remote, která byla na tomto webu již dříve recenzována. Na rozdíl od Remote vám totiž Bowtie umožňuje z počítače ovládat přehrávání hudby na iPhonu. Celá aplikace je velice efektní a i přes nízkou cenu jsou k dispozici dvě verze desktopové aplikace - pro Mac a Windows.