Voyce: Unikátní zařízení pro sledování zdraví vašeho psa

Na trhu existuje celá řada přístrojů, které velmi podrobně měří činnost lidského těla. Na základě toho tak může každý sledovat svůj zdravotní stav a náhlé změny, které mohou kdykoliv přijít. Doposud ale nebylo vynalezeno inteligentní zařízení, které by umožnilo páníčkům sledovat do podrobna stav svého psa. Nyní přichází na trh novinka jménem Voyce, díky které budou mít majitelé psů o svých čtyřnohých kamarádech dokonalý přehled.

Voyce je přístroj, který má podobu psího obojku, jen je trochu robustnější. Jeho hlavním cílem je poznat, když je pes nemocný. U psů se velmi špatně rozpoznává, když trpí nějakou nemocí, nebo když mají jiné problémy, ať už psychické nebo nějaký úraz. Pes se vám s problémy nesvěří, ale Voyce by vám měl všechny tyto problémy snadno sdělit.

Jeho hlavním účelem je měřit několik hodnot jakými jsou činnost srdce, puls, dýchání a další parametry týkající se oběhu. Právě tyto informace jsou nejdůležitější, jelikož na základě nich lze snadno poznat, kdy je pes nemocný. Veškerá tělesná činnost se zaznamenává a uživatelé si ji mohou prohlédnout na svých iPhonech nebo iPadech. Neexistuje zde přímé propojení přes bluetooth, ale přes Wifi. Údaje se prohlíží na portálu výrobce, kde lze spravovat i veškeré údaje o svém psovi. S iPhonem je lze mít neustále na očích.

Díky sledování činnosti srdce lze například snadno poznat, jestli se pes v noci často budí a pokud ano, tak to může být první známkou artritidy. Špatné dýchání zase může znamenat nemoc, ta totiž ovlivní i činnost srdce. Uživatelé všechny údaje vidí v grafech a mohou je i snadno poskytnout veterináři. Takové údaje jsou ještě důležitější, než od veterináře, jelikož ten by nikdy psa nevyšetřil tak, jako Voyce.

Celý tento přístroj stojí 300 dolarů, tedy zhruba 6000 Kč a pokud ho uživatelé budou chtít používat, tak budou muset platit poplatek 20 dolarů měsíčně za používání portálu. Roční provoz tak vyjde na 120 dolarů, ale lze díky němu dokonale sledovat zdraví svého psa. Systém je natolik propracovaný, že se rozlišuje podle rasy psa a lze do něj zaznamenávat i léky, jaké pes používá. Voyce zatím ještě není plně dostupný, ale lze si ho předobjednat na http://mydogsvoyce.com. Jeho dostupnost bude zpočátku především pro západní trh, ale měl by se rozšířiti do našich končin. Rozhraní bude plně kompatibilní pro iPhony i iPady.

Předchozí článek

Oblékejte svůj iPhone podle módních stylů

Následující článek

Příslušenství k Macu, které prostě musíte mít

Související články