Základní modely iPhone 15 možná dostanou 48megapixelové fotoaparáty

Analytik Ming-Chi Kuo říká, že chystaný iPhone 15 dostane 48MP širokoúhlý objektiv a že objednávky Applu na něj znamenají, že výrobce Sony musí omezit prodej firmám se systémem Android.

Sony nestíhá vyrábět

Kuo konkrétně říká, že základní nebo „standardní modely“ řady iPhone 15 dostanou tento nový fotoaparát. To částečně podporuje nedávné zvěsti , že celá řada bude upgradována na 48MP, ale Kuo nezmiňuje modely iPhone 15 Pro – vzhledem k tomu, že iPhone 14 Pro je s největší pravděpodobností již má.

„Širokoúhlý fotoaparát CIS [Contact Image Sensors] dvou standardních modelů iPhone 15 bude upgradován na 48MP a přijme nový skládaný CIS design,“ píše Kuo ve své úplné zprávě na Medium.

Sony vyrábí objektiv fotoaparátu a jak již bylo dříve oznámeno, má potíže s výrobou potřebných objemů.

„Vzhledem k nízkému výnosu společnost Sony zvýšila výrobní kapacitu CIS pro Apple o 100–120 %, aby pokryla poptávku společnosti Apple,“ pokračuje Kuo, „což má za následek výrazné snížení nabídky špičkových CIS pro Android.“

Kuo dále říká, že zakázky Applu nenatahují pouze výrobní kapacitu Sony, ale také její zdroje na výzkum a vývoj. Očekává, že to bude mít dopad na výrobce Androidu a následně i na konkurenty Sony v této oblasti.

Může to mít dopad i na Apple. Nedávno bylo oznámeno, že problémy s 48MP fotoaparátem mohou způsobit zpoždění výroby.

Předchozí článek

Budoucí MacBook Pro by se mohl rozdělit v pantu a být skutečně modulární

Následující článek

Zapomeňte na skládání, Apple chce iPhony s rolovacím displejem

Související články