Co očekávat od iPhonu Fold a dočkáme se ho vůbec?

Očekává se, že Apple oznámí iPhone Fold s flexibilním OLED displejem do roku 2024. Představíme si, co fámy předpovídají a jak může zařízení vypadat. Zvěsti a patenty ukazují, že Apple na designu skládacího iPhonu pracoval roky. Technologie potřebná pro takové zařízení se však stále vyvíjí a není jasné, jakou podobu může zařízení mít.

Zařízení nemusí přijít vůbec

Každý rok se objevují další zvěsti, které posouvají očekávané datum uvedení „iPhone Fold“ zpět. V září 2021 známý analytik Ming-Chi Kuo řekl, že nemusí dorazit dříve než v roce 2024. Na rozdíl od společnosti Apple vyvíjí Samsung svou technologii skládání na veřejnosti pomocí Samsung Galaxy Fold a Samsung Galaxy Flip. Apple testuje oba tvarové faktory pro svůj první skládací, ale možná se přiklání k flip designu.

I když vlajková loď zařízení se systémem Android je průkopníkem technologie skládání, Apple spokojeně čeká na čas, dokud tato technologie nedozraje. Zařízení vydávaná pro veřejnost se potýkala s problémy od špatné optimalizace softwaru až po pomačkané displeje. Patenty ukazují, že Apple očekává, že tyto problémy překoná složitými panty a technologií displeje. Apple pravděpodobně nikdy nevydá skládací telefon, pokud má tak zásadní problémy s displejem.

Vzhledem k tomu, že se očekává, že „ iPhone 14 “ bude vypadat podobně jako iPhone 13, zdá se, že Apple v brzké době nepředstaví žádný radikální redesign. Vykreslování bylo založeno na stávajících nerovnostech fotoaparátu iPhone, pověstném výřezu na pilulku a děrování a plochém průmyslovém designu Apple.

„iPhone Fold“ by pravděpodobně měl port USB-C, podporoval MagSafe a alespoň používal Touch ID. Apple by mohl použít Face ID, ale umístění takového biometrického senzoru by bylo komplikované na produktu, který lze použít otevřený nebo zavřený. Rozhodli jsme se zobrazit senzor Face ID interně, ale pro Touch ID lze použít externí tlačítko napájení. Očekáváme, že skládací zařízení Apple se bude otevírat a zavírat bez záhybů nebo švů na displeji. Zcela zavřené by tloušťka zařízení měla být jen o málo silnější než u současných iPhonů, při otevřeném by měla být podobná velikosti iPadu mini.

Externí displej by byl tenčí a vyšší než běžný iPhone, ale stále by na něm pravděpodobně běžela plná verze iOS. Stejně jako u skládacího Samsungu bude Apple pravděpodobně chtít, aby zařízení po zavření fungovalo jako iPhone, aby bylo možné aplikace stále normálně používat.

Zatím není jasné, jak Apple optimalizuje iOS nebo iPadOS pro skládací zařízení. Pokud displej funguje pouze v plně otevřené poloze, možná se bude muset změnit jen málo. Existuje šance, že by Apple mohl povolit ze tří čtvrtin otevřený nebo polootevřený režim i pro herní nebo chatovací aplikace. Některá skládací zařízení Android mají více pozic pro ovládání a dokonce i externí displej pro použití, když je hlavní displej zavřený. I když by takové operace byly velkým odklonem od filozofie designu společnosti Apple, je stále možné, že by je Apple mohl přijmout.

U prvního skládacího zařízení Apple očekávejte, že to bude iPhone, který lze jednoduše složit a otevřít. Kromě toho Apple možná nebude chtít zkazit zkušenosti experimentálními funkcemi nebo hardwarovými doplňky. Říká se, že „iPhone Fold“ bude uveden na trh někdy v roce 2023 nebo 2024. Existuje také šance, že toto zařízení bude existovat pouze interně v Applu a nikdy nespatří světlo světa.

Předchozí článek

V USA se používá více iPhonů než telefonů s Androidem

Následující článek

Apple není proti reklamě, je proti invazivnímu sběru dat

Související články