iPhone 16 dostane novou OLED obrazovku, iPhone 15 zobrazovací technologie iPhone 14

OLED displeje řady iPhone 15 budou používat stejné materiály jako iPhone 14, ale Samsung Display pracuje na nových technologiích pro iPhone 16. Samsung, hlavní dodavatel displejů pro řadu mobilních zařízení Apple, příležitostně mění sadu materiálů, které používá pro své komponenty, protože jsou dostupné nové technologie. Zdá se, že minimálně pro iPhone 15 bude znovu používat stejnou sadu materiálů, se kterou přišel pro iPhone 14 .

Jaká sada materiálů se použije?

Sada materiálů OLED odkazuje na vrstvu vyzařující světlo, společné vrstvy a základní vrstvy jednotlivých pixelů, které tvoří OLED displej. Různá sada materiálů mění složení komponent. Podle zdrojů The Elec bude Samsung Display používat materiálovou sadu známou jako M12, kterou Samsung použil i na svých skládacích smartphonech. M12 byl dříve používán na modelech iPhone 14 Pro a Pro Max, zatímco iPhone 14 a Plus používá dřívější sadu materiálů M11.

K opětovnému použití sady materiálů může dojít, ale to neznamená, že Samsung nevyvíjí nové. Zpráva tvrdí, že novou sadu M13 bude kromě samotného Applu používat i samotný Samsung a jeho klienti.

Samsung Display také pracuje na M14, materiálové sadě speciálně pro Apple a očekává se, že bude použit na iPhone 16 v roce 2024. Zatímco iPhone 15 bude zřejmě všechny používat M12, budou se lišit, pokud jde o základní technologii.

Předpokládá se, že modely, které nebudou Pro, využívají nízkoteplotní polykrystalické křemíkové (LTPS) tenkovrstvé tranzistory (TFT), což je technologie s nízkou technickou náročností. Mezitím vrstva Pro bude místo toho používat nízkoteplotní polykrystalický oxid (LTPO) TFT, hůře vyrobitelnou verzi.

Samsung je dodavatelem displejů pro všechny modely iPhone 15, přičemž LG pomáhá s výrobou modelu Pro. Společnost BOE měla vyrábět displeje pro modely, které nejsou Pro, ale kvůli problémům s výrobou začal Samsung vyrábět obrazovky dříve, aby to kompenzoval.

Předchozí článek

Apple má nejlepší pozici, aby mohl těžit z rostoucího čínského trhu prémiových smartphonů

Následující článek

Maketa iPhone 15 Pro zobrazuje jednotné tlačítko hlasitosti a možný port USB-C

Související články

Apple iOS 4.3 Beta: nové gesta a funkce zachycené na videu

Včera jsme vám psali o něčekaném uvedení iOS 4.3 Beta, která kromě velice diskutované funkce proměnit iPhone ve WiFi HotSpot, odhalila také směr, jakým se Apple bude ubírat na poly dotykového ovládání. Prohlédněte si včerejší video z kanálu CNET, na kterém jsou všechny gesta 4 a 5 prsty velice pěkně zachyceny!