U hodinek Apple Watch Pro se můžeme těšit na satelitní připojení.

Již více než rok se proslýchá, že Apple pracuje na přidání satelitních funkcí do iPhonu. Původně se očekávalo, že tyto funkce přijdou již s řadou iPhone 13, nyní to vypadá, že by mohla být k dispozici u připravovaného iPhonu 14. Hlavním lákadlem na tuto funkci je její nezávislost na mobilním signálu. Uživatelé by tak v krajních situacích mohli využít satelitního připojení pro přivolání pomoci. Poslední úniky navíc hovoří o přidání satelitního připojení také do připravovaných hodinek Apple Watch Pro.

S touto informací přišel Mark Gurman ve zpravodaji Power On v agentuře Bloomberg, který se zaměřuje právě na novinky ze světa Apple. Podle něj se již delší dobu v Applu vede diskuze o přidání připojení na satelity mimo iPhony také do hodinek Apple Watch. Gurman píše o tom, že právě tyto funkce by mohly být lákadlem do chystaných odolnějších hodinek Apple Watch Pri.

Gurman rozebírá možné funkce satelitního připojení následovně:

„Je to krok vpřed oproti současné funkci iPhonu a hodinek Apple Watch pro rychlé zavolání složek záchranných služeb a sdílení vaší polohy. Tyto funkce také možná odrovnají samostatná satelitní zařízení na trhu, kterými jsou například hledáčky Garmin inReach. Vize toho, že telefon bude moci kontaktovat záchranné složky bez mobilního připojení, je jen začátkem toho, co Apple plánuje. V konečném důsledku by uživatelé mohli mít globální přístup k internetu a mohli by běžně telefonovat přes satelitní spojení. Kombinace rychlých sítí 5G a satelitních služeb by jednoho dne mohla z iPhonu udělat nejvýkonnější dostupné globální komunikační zařízení.”

U první generace Apple Watch Pro ale tyto funkce ještě nečekejte. Je pravděpodobné, že Apple si jejich využití nejdříve vyzkouší na iPhonech a do menších zařízení je bude nasazovat později.

Co vlastně jsou zač ty Apple Watch Pro

Začněme designem, tam se dostupné informace malinko rozcházení. Mark Gurman hovoří o „evoluci současného čtvercového tvaru”, avšak v nasazení úplně plochých okrajů a ostrých hran (které jsme očekávali loni) nevěří. Ergonomie těchto hodinek by totiž nebyla úplně nejlepší. Je ale téměř jisté, že Apple svoje hodiny Watch Pro nějak vizuálně odliší, ostatně jak to dělá i u ostatních „Pro” zařízení.

Jednou z klíčových změn hodinek Apple Watch Pro mají být materiály, ze kterých budou vyrobeny. Momentálně jsou Apple Watch k dispozici z hliníku, nerezové oceli nebo titanu – Apple Watch Pro budou údajně vyrobeny z „odolnější varianty titanu.” Apple se tímto snaží vyslyšet volání zákazníků o odolnější chytré hodinky z tohoto ekosystému.

Vedle této větší a odolnější konstrukce mají hodinky údajně také disponovat lepší výdrží baterie. Delší výdrž baterie se bude hodit zejména uživatelům věnujícím se extrémním sportům,. Při nichž je totiž delší výdrž baterie klíčová. Už delší dobu se navíc spekuluje o přidání senzoru tělesné teploty do Apple Watch, letos se jí ale už opravdu máme dočkat. Měření teploty ale nebude fungovat jak u teploměru, hodinky vás spíše jen upozorní, zda je vaše tělesná teplota zvýšená, a poté byste se měli zkontrolovat podle jiného zařízení.

Hodinek Apple Watch Pro i Apple Watch Series 8 bychom se měli dočkat současně s představením nové řady iPhone, s číslovkou 14. Tisková konference se bude konat 7. září 2022 v 19 hod. Sledovat ji budete moci online z webových stránek Applu nebo na živém vysílání YouTube kanálu Apple.

Předchozí článek

Sunny Optical se stává hlavním dodavatelem čoček pro iPhone 14

Následující článek

Všechny modely iPhone 14 by měly mít 6 GB RAM

Související články
Číst více

Apple chce, abyste se mohli dotýkat a cítit věci v AR nebo VR

Digitální prvky v reálném světě prostřednictvím Apple Vision Pro nestačí vidět, Apple chce uživatelům poskytnout kompletní smyslový zážitek. Nově udělený patent se zdá být dalším patentem, který odhaluje, že Apple zkoumá chytré prsteny, jako je takzvaný „ Apple Ring“. Přichází po nedávných zvěstech, že takový prsten je na spadnutí a že Apple stále více tlačí na výrobu nositelných zařízení.