Sunny Optical se stává hlavním dodavatelem čoček pro iPhone 14

Jak se blíží vydání řady iPhone 14 , analytik Ming-Chi Kuo říká, že Apple stále více soustřeďuje své objednávky širokoúhlých 7P objektivů na jednoho dodavatele. O chystaném iPhone 14 Pro se říká, že přidá větší 48MP snímač, ale bude mít i nadále řadu čoček. Nyní analytik Ming-Chi Kuo říká, že jeho nejnovější informace o dodavatelském řetězci ukazují, že výrobce komponentů Sunny Optical získává stále větší podíl na objednávkách Applu.

Významný dodavatel

Ve svém úplnějším příspěvku , který se rozšiřuje o tweet o Sunny Optical, Kuo říká, že „kapacita společnosti se výrazně zvýšila“ a získává větší podíl na objednávkách širokoúhlých 7P objektivů od společnosti Apple.

“Sunny Optical je největším dodavatelem širokoúhlých 7P objektivů pro iPhone řady 14,” píše Kuo, “a jeho poměr dodávek výrazně převyšuje Largan, Genius a konsensus trhu.”

Není jasné, co Kuo míní poměrem přesahujícím „tržní konsensus“, ale uvádí konkrétnější podrobnosti o objednávkách.

„Alokace dodávek špičkového širokoúhlého 7P objektivu Sunny Optical (použitého ve dvou špičkových iPhone 14 Pro) a spodního širokoúhlého 7P objektivu (použitého ve dvou nižších iPhone 14) byla 50–60 % a 55–65 %, respektive,“ napsal. “Poměr nabídky Largana a Genia je přibližně stejný.”

Kuo říká, že zvýšená kapacita Sunny Optical pro výrobu čoček znamená, že „společnost bude pokračovat v cenové válce, aby získala více objednávek Apple“.

Čísla jsou založena na tom, co Kuo říká, že je jeho „nejnovější průzkum“, ale také předpovídá, že Sunny Optical „se může stát hlavním dodavatelem ToF čočky pro iPhone 15 v roce 2023“. V současné době systém Time of Flight pro iPhone, používaný v jeho funkci LiDAR, poskytuje hlavně Genius.

Kromě potenciálních vylepšení fotoaparátu se očekává, že nadcházející řada iPhone 14 bude velmi podobná současným modelům iPhone 13 .

Předchozí článek

Datum představení nových iPhonů je oficiální. Co kromě nich můžeme očekávat? 

Následující článek

U hodinek Apple Watch Pro se můžeme těšit na satelitní připojení.

Související články
Číst více

Ty nejzajímavější novinky v iOS 8

Včera Apple představil nový operační systém pro iPhone, iPod touch a iPad, který dle očekávání ponese název iOS 8. Pojďme se podívat na všechny podstatné novinky, které zazněly na konferenci WWDC 2014.

iPad 3: AMOLED displej v novém iPadu?

Není to tak dlouho, co jsme Vám přinesli zprávu ohledně úspěchu Samsungu ve výrobě displeje 10,1" s rozlišením 2560 x 1600. Spolu s ní jsme se ale dnes dočkali zprávy, že nový iPad by mohl být i průkopník (co se týče Apple produktů) i v použití displeje - podle posledních informací bude totiž iPad 3 obsahovat AMOLED displej.