Česká pošta: sledování zásilek, hledání pošty a PSČ

Česká Pošta se poslední dobu snaží za každou cenu zlepšovat služby zákazníkům a už dospěla k bodu, kdy uvolnila vlastní iOS aplikaci. Co od ní očekávat?

Česká Pošta se poslední dobu snaží za každou cenu zlepšovat služby zákazníkům a už dospěla k bodu, kdy uvolnila vlastní iOS aplikaci. Co od ní očekávat?

Není toho moc, jen základní funkce, které však postačí a usnadní práci se zásilkami. Chtěl jsem jednotlivé funkce popsat, ale po chvíli psaní jsem si všiml, že vše důležité má aplikace popsané, takže jen převezmu slova tvůrců aplikace Česká Pošta.

Funkce „Sledovat zásilku“

umožňuje na základě podacího čísla sledovat jednu anebo více vybraných zásilek, a to za pomoci automatických push notifikací nebo např. integrované čtečky čárových kódů. Snadnou orientaci v zásilkách umožňuje jejich pojmenování nebo archivace. Zajímavým doplňkem je možnost sledovat trasu zásilky vyznačenou v mapě.

Funkce Vyhledání pošty

Zajímá Vás, kterou poštu máte nejblíže, jaké služby nabízí nebo jak má otevřeno? Dle GPS se Vám automaticky zobrazí nejbližší otevřené pobočky České pošty vč. vzdálenosti v km. Pokud pro Vás není vzdálenost rozhodující, máte možnost filtrovat např. dle konkrétní služby nebo otvírací doby. Následně lze vybranou poštu zobrazit na mapě nebo se do místa určení nechat jednoduše navigovat.

Funkce vyhledání PSČ

Neznáte nebo si nemůžete vzpomenout na poštovní směrovací číslo (PSČ)? Využijte službu „Vyhledat PSČ“ a zadejte některý z nabízených parametrů. Výsledek Vám kromě požadovaného PSČ nabídne i detail příslušné pošty vč. nabízených služeb nebo otevírací doby.

To byly tedy základní funkce. Zásilky můžete přejmenovávat, abyste o nich měli větší přehled a samozřejmě jich můžete přidat více. K zásilkám můžete přidat i upozornění! Ty mohou chodit při doručení balíku, uložení zásilky na poště k vyzvednutí a při odeslání zásilky zpět dodavateli. Ještě v aplikaci naleznete “užitečné informace ČP”, ve kterých se dozvíte, jak posílat zásilky do zahraničí, jak zásilky balit, druhy zásilek a mnohé další. Česká Pošta pokračuje v trendu “máme službu, musíme mít aplikaci pro smatphone” a vydala se rozhodně správným směrem.

Česká Pošta – zdarma – App Store Link

3 561 comments
  1. Kéž by takovou politiku měla i Česká spořitelna, palec nahoru pro Českou počtu!!! 🙂

  2. chci se zeptat za jak dlouho mi dojde slozenka kdyz vcera 26,4,20012 byla odeslana

  3. sledování poštovní zásilky DR4041071467C   …  NEFUNGUJE

  4. Sledování zásilek nefunkční, velmi špatné zkušenosti s českou poštou. Nikdy mi nebylo nic doručeno a pro všechny zásilky stojím frontu na poště.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

AppTips #3: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Následující článek

Apple: nejdůležitější novinky 6. týdne roku 2012

Související články