Všechny modely iPhone 14 by měly mít 6 GB RAM

Nová zvěst o dodavatelském řetězci podporuje předchozí tvrzení, že všechny modely iPhone 14 budou mít 6 GB RAM, ale dodává, že verze Pro budou využívat rychlejší paměťovou technologii. Kromě odlehlých zvěstí, které říkaly, že iPhone 14 Pro dostane 8 GB RAM, většina pozorovatelů v oboru očekává, že 6 GB se stane normou v celém rozsahu.

Budou použity 2 různé rychlosti paměti RAM?

Podle Digitimes Asia však budou u modelů iPhone 14 použity dvě různé rychlosti paměti RAM. iPhone 14 bude používat LPDDR4X, zatímco modely 14 Pro budou mít novější a rychlejší LPDDR5.

Publikace uvádí, že prodejci pamětí Samsung Electronics, SK Hynix a Micron Technology očekávají zvýšení objednávek od společnosti Apple kvůli přechodu na 6GB v celé řadě. SK Hynix je hlavním dodavatelem pro řadu zařízení iPhone 13 a také držel korunu pro rodinu iPhone 12.

V současné době má iPhone 13 a iPhone 13 mini každý 4 GB LPDDR4X RAM. iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max již mají 6 GB a také používají LPDDR4X většinou od SK Hynix. Není jasné, který dodavatel bude primárním dodavatelem RAM pro rodinu iPhone 14

Všimněte si, že Digitimes má dobré výsledky v oblasti zdrojů dodavatelského řetězce, ale je výrazně horší, pokud jde o závěry, které vyvozuje o plánech Applu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

U hodinek Apple Watch Pro se můžeme těšit na satelitní připojení.

Následující článek

iPhone 14 Pro Max bude na podzim nejžádanějším iPhonem

Související články

Televize Apple TV: jeden z posledních Jobsovo plánů

Pokud pravidelně sledujete Apple scénu, pak Vám patrně neuniklo, že již brzy se dočkáme biografie Stevea Jobse (přesněji již 24. října). A právě tato kniha od Waltera Isaacsona by měla přinést několik nových Jobsovo myšlenek, která plánoval do budoucna. A právě jednou z nich by měla být nová Apple TV. Nová televize by se však měla podstatně lišit - jak víme, nyní je Apple TV synonymem malé krabičky s napojením na iTunes nebo v zámoří velice známý Netflix.