Všechny modely iPhone 14 by měly mít 6 GB RAM

Nová zvěst o dodavatelském řetězci podporuje předchozí tvrzení, že všechny modely iPhone 14 budou mít 6 GB RAM, ale dodává, že verze Pro budou využívat rychlejší paměťovou technologii. Kromě odlehlých zvěstí, které říkaly, že iPhone 14 Pro dostane 8 GB RAM, většina pozorovatelů v oboru očekává, že 6 GB se stane normou v celém rozsahu.

Budou použity 2 různé rychlosti paměti RAM?

Podle Digitimes Asia však budou u modelů iPhone 14 použity dvě různé rychlosti paměti RAM. iPhone 14 bude používat LPDDR4X, zatímco modely 14 Pro budou mít novější a rychlejší LPDDR5.

Publikace uvádí, že prodejci pamětí Samsung Electronics, SK Hynix a Micron Technology očekávají zvýšení objednávek od společnosti Apple kvůli přechodu na 6GB v celé řadě. SK Hynix je hlavním dodavatelem pro řadu zařízení iPhone 13 a také držel korunu pro rodinu iPhone 12.

V současné době má iPhone 13 a iPhone 13 mini každý 4 GB LPDDR4X RAM. iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max již mají 6 GB a také používají LPDDR4X většinou od SK Hynix. Není jasné, který dodavatel bude primárním dodavatelem RAM pro rodinu iPhone 14

Všimněte si, že Digitimes má dobré výsledky v oblasti zdrojů dodavatelského řetězce, ale je výrazně horší, pokud jde o závěry, které vyvozuje o plánech Applu.

Předchozí článek

U hodinek Apple Watch Pro se můžeme těšit na satelitní připojení.

Následující článek

iPhone 14 Pro Max bude na podzim nejžádanějším iPhonem

Související články

iOS 5: nejdůležitější novinky, které Apple zítra (snad) představí

Čekání je téměř u konce a už zítra bude světu představena nová verze systému iOS 5.0 na WWDC 2011. S ní, jak již jistě víte, bude mimojiné představena i nová verze Mac OS X, Lion, či nová služba iCloud, o které se můžete blíže dočíst z našeho staršího článku. Nyní se ale pojďme soustředit na to, čeho bychom se měli dočkat v nadcházející budoucnosti sytému iOS - přesněji tedy jeho páté verze.

Test: Ukázka videa natočeného pomocí iPhone 4

Jak jste se již mohli dočíst v recenzi iPhone 4, video rekordér je na opravdu dobré úrovni. Aby jste ale mohli posoudit kvalitu video kamery, připravili jsme pro vás naprosto čisté, nesestříhané a neupravené video přímo z iPhone 4. Technické informace o videu a samotný nekomprimovaný soubor najdete v tomto článku.