Apple v pondělí představí řešení pro inteligentní domácnost

Za necelý týden startuje další ročník vývojářské konterence WWDC, na které Apple představí nový iOS 8. Amercký deník The Financial Times nyní přichází s informací, že Apple v pondělí plánuje představit zajímavou novinku v podobě ovládání inteligentní domácnosti.

Za necelý týden startuje další ročník vývojářské konterence WWDC, na které Apple představí nový iOS 8. Amercký deník The Financial Times nyní přichází s informací, že Apple v pondělí plánuje představit zajímavou novinku v podobě ovládání inteligentní domácnosti.

Pokud si myslíte, že tento segment trhu není až tak zajímavý, tak vás vyvedu z omylu. Google koupil v polovině ledna tohoto roku již poměrně známý systém Nest za 3,2 miliadry dolarů. Na to, že je Nest “pouze” termostat a kouřový detektor, ikdyž ve velice povedeném designu a s řadou zajímavých funkcí, nejde o malou částku.

Od té doby se spekuluje nad řešením od Apple, které by nabízelo majitelům možnost ovládat pomocí iOS elektronické zařízení v domácnosti. Na trhu již seženete několik produktů, které umožňují ovládání pomocí iOS aplikace. Jako první mě napadají inteligentní žárovky Philips Hue, které nabízí již delší dobu také Apple Store. Tyto žárovky lze do detailu ovládat pomocí iPhone nebo iPadu a to konkrétně třeba intenzitu a barevnost vydávaného světla, časovač zapínání žárovek apod.

Jistě uznáte, že pro majitele iPhone, iPadu, nebo třeba Apple TV by mohlo být řešení pro ovládání domácnosti velice lákavá záležitost, obvzlášť pokud by tento systém byl zakomponovaný přímo do iOS a měl uživatelsky přívětivý systém tak, jak je od Apple zvykem. Pokud Apple v pondělí skutečně podobný systém předvede, pravděpodobně rozšíří stávající certifikační program MFi (Made for iPhone/iPod/iPad) o zcela nový certifikát, který bude řešit mimo jiné bezpečnost před hackerskými útoky. Za registraci každého zařízení by výrobce měl platit menší poplatek, což by pro Apple mohl být částečný zdroj příjmů, vzhledem k oblíbenosti příslušenství. Mnohem důležitější je ale fakt, že by nerozhodní zákazníci, kteří vybírají nový smartphone nebo tablet, měli další důvod přiklonit se ve stále tvrdší konkurenci na stranu Apple.

zdroj: The Financial Times

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

MetaWatch STRATA: dostupné hodinky pro iPhone a Android

Následující článek

Vyzváněcí melodie z iPhone v dubstepovém remixu

Související články