Apple zainvestuje 3,6 miliardy do společnosti Kia za účelem výroby 100 000 „automobilů Apple“ ročně

Dokážete si představit, jak velký by byl zájem o automobily Applu ze strany uživatelů jeho produktů? Není divu, že se Apple snaží urychlit vývoj svých vozů. Nová zpráva tvrdí, že společnosti Apple a Kia jsou blízko k dosažení dohody, v níž technologický gigant investuje přibližně 3,6 miliardy dolarů do společného úsilí o uvedení „Apple Car“ do života.

Podle jedné publikace Apple investuje 4 biliony wonů do zajištění přístupu do amerických zařízení Kia v Gruzii. Společnosti plánují produkční běh v roce 2024 s počáteční kapacitou 100 000 automobilů ročně, i když se závod může rozšířit až na výrobu maximálně 400 000 vozů ročně (uvádí zpráva).

Apple Car

Podmínky smlouvy nejsou známy a není jasné, co přesně předpokládaná investice zahrnuje.

Zprávy o potenciální dohodě přicházejí a o „Apple Car“ se mluví stále více. V úterý analytik společnosti Apple Ming-Chi Kuo v poznámce pro investory předpověděl, že výrobce iPhone bude spolupracovat s mateřskou společností Kia Hyundai na designu a výrobě elektrického vozidla.

Konkrétně bude takzvané „Apple Car“ postaveno na platformě elektrických vozidel Hyundai E-GMP, přičemž Hyundai Mobis nabídne pomoc s konstrukcí a výrobou komponentů. Stejně jako zpráva Dong-A , Kuo uvedl, že Kia bude zajišťovat výrobu v USA. Očekává se, že společnost Apple bude mít na starosti hardware a software s vlastním pohonem, polovodiče, bateriové technologie, tvarový faktor a uživatelské zkušenosti.

Předchozí zprávy rovněž označily Hyundai za pravděpodobného spolupracovníka společnosti „Apple Car“. Jihokorejská automobilka v lednu potvrdila, že se jedná o výrobu vozidla, ale tato prohlášení rychle vrátila a řekla, že jedná s řadou stran ohledně vývoje elektrických vozidel.

Zpráva z minulého týdne uvádí, že vedoucí pracovníci společnosti Hyundai stále hodnotí rizika spojená s převzetím společnosti Apple jako zákazníka.

Předchozí článek

Nová Apple beta aktualizace opravuje problém s iPhony a rouškami

Následující článek

iPhone 13 možná bude mít ultra široký fotoaparát pro lepší snímky při slabém osvětlení

Související články

Tipy a triky pro váš iPhone: část druhá

Před pár dny jste mohli vidět první část seriálu o různých funkcích pro iPhone, které nejsou zcela běžně známé, což je způsobeno tím, že Apple neudělal jejich seznam, jelikož je považoval za natolik intuitivní, že žádný nebude třeba.