Tvůrci Tiny Tower připravují novou hru s názvem Pocket Planes

Tiny Tower, velice úspěšnou hru s retro grafikou, zná skoro každý. Hru vytvořilo studio NimbleBit, které už nyní testuje beta verzi jejich nové hry Pocket Planes. A jaká je?

Tiny Tower, velice úspěšnou hru s retro grafikou, zná skoro každý. Hru vytvořilo studio NimbleBit, které už nyní testuje beta verzi jejich nové hry Pocket Planes. A jaká je?

Studio NimbleBit se nechalo slyšet, že hra je v beta verzi a výsledná verze se může hodně lišit, jelikož hru upravují podle feedbacku od testerů. Pocket Planes je těžko zařaditelná hra, která se graficky podobá Tiny Tower a už podle screenů má několik jejích prvků, ale herní příběh bude zcela odlišný.

Pocket Planes jsou o přepravování lidí a zavazadel po celém světě. Budete lítat po letištích, kde na vás budou čekat odlišní lidé a odlišné věci k přepravování. Budete prostě taková úplně malinkatá aerolinka, kterou budete chtít rozšiřovat a expandovat tak po celém světě. K dispozici bude volba pilotů a letadel, jako bonus (prakticky stejně jako v Tiny Tower) budete moci přepravovat VIP osobnosti a získávat za ně měnu “Plane Bucks”, která bude zcela určitě i k zakoupení při In-App nákupech, stejně jako v Tiny Tower (“Tower Bucks”). Vývojáři se však prý ještě nerozhodli, zda měně nedají jiný název.

Letadla budou mít několik atributů, které budete moci měnit. Dokonce i hodnoty rychlosti, kapacity apod. u každých letadel budou reálné, podle oficiálních světových letadel. S letadly budete začínat na menších letištích a postupně se budete dostávat dále. Ve správném rozložení lidí a zavazadel a jejich následném vykládání bude spočívat vydělávání peněz, za každý let totiž musíte logicky něco zaplatit. A jak si vyděláte více peněz, budete si moci koupit přístup na další a další letiště.

Stejně jako v Tiny Tower se budete stále snažit co nejvíce expandovat a převážet co nejvíce nákladu a pasažérů. Od malých letadel se dostanete až těm největším a bude jen na vás, které si zvolíte pro létání. Vydání hry není naplánované, NimbleBit však oznámil, že chce hru vydat někdy v létě. Zatím se můžete podívat na několik screenshotů.

4 comments
  1. Dalsi super hra, ktera se stane pravidelnou na nem iphone. Jsem zvedavy jak rychle ji nejake “kopirovaci” studio predela do sve verze jak se to stalo s tiny tower.

    1. Očekáváme nějakou poloviční kopii od Zynga games. Název bude určitě zase originální, něco na styl “Dream Flights” či “Dream Planes” 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

JailbreakTips #6: App Stat - sledujte využití iOS aplikací

Následující článek

AppTips #9: velikonoční speciál

Související články

Apple iPad: nová televizní reklama vyzdvihuje iOS 4.2

Apple pravidelně servíruje televizní reklamy na jejich produkty, ve který se většinou zaměří na jednu vlastnost, na kterou chce potencionální zákazníky nalákat. Není tomu jinak ani v prosinci, včera odstartovala televizní kampaň na iPad s iOS 4.2. Jak si můžete všimnout na videu, řeč je především o AirPlay, AirPrint a Multitaskingu. Jak se vám reklama líbí?