Tvůrci Tiny Tower připravují novou hru s názvem Pocket Planes

Tiny Tower, velice úspěšnou hru s retro grafikou, zná skoro každý. Hru vytvořilo studio NimbleBit, které už nyní testuje beta verzi jejich nové hry Pocket Planes. A jaká je?

Tiny Tower, velice úspěšnou hru s retro grafikou, zná skoro každý. Hru vytvořilo studio NimbleBit, které už nyní testuje beta verzi jejich nové hry Pocket Planes. A jaká je?

Studio NimbleBit se nechalo slyšet, že hra je v beta verzi a výsledná verze se může hodně lišit, jelikož hru upravují podle feedbacku od testerů. Pocket Planes je těžko zařaditelná hra, která se graficky podobá Tiny Tower a už podle screenů má několik jejích prvků, ale herní příběh bude zcela odlišný.

Pocket Planes jsou o přepravování lidí a zavazadel po celém světě. Budete lítat po letištích, kde na vás budou čekat odlišní lidé a odlišné věci k přepravování. Budete prostě taková úplně malinkatá aerolinka, kterou budete chtít rozšiřovat a expandovat tak po celém světě. K dispozici bude volba pilotů a letadel, jako bonus (prakticky stejně jako v Tiny Tower) budete moci přepravovat VIP osobnosti a získávat za ně měnu “Plane Bucks”, která bude zcela určitě i k zakoupení při In-App nákupech, stejně jako v Tiny Tower (“Tower Bucks”). Vývojáři se však prý ještě nerozhodli, zda měně nedají jiný název.

Letadla budou mít několik atributů, které budete moci měnit. Dokonce i hodnoty rychlosti, kapacity apod. u každých letadel budou reálné, podle oficiálních světových letadel. S letadly budete začínat na menších letištích a postupně se budete dostávat dále. Ve správném rozložení lidí a zavazadel a jejich následném vykládání bude spočívat vydělávání peněz, za každý let totiž musíte logicky něco zaplatit. A jak si vyděláte více peněz, budete si moci koupit přístup na další a další letiště.

Stejně jako v Tiny Tower se budete stále snažit co nejvíce expandovat a převážet co nejvíce nákladu a pasažérů. Od malých letadel se dostanete až těm největším a bude jen na vás, které si zvolíte pro létání. Vydání hry není naplánované, NimbleBit však oznámil, že chce hru vydat někdy v létě. Zatím se můžete podívat na několik screenshotů.

4 comments
  1. Dalsi super hra, ktera se stane pravidelnou na nem iphone. Jsem zvedavy jak rychle ji nejake “kopirovaci” studio predela do sve verze jak se to stalo s tiny tower.

    1. Očekáváme nějakou poloviční kopii od Zynga games. Název bude určitě zase originální, něco na styl “Dream Flights” či “Dream Planes” 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

JailbreakTips #6: App Stat - sledujte využití iOS aplikací

Následující článek

AppTips #9: velikonoční speciál

Související články