Periskopické čočky budou exkluzivně do roku 2024 pro modely iPhone Ultra

Nová poznámka od Ming-Chi Kua uvádí, že Apple do roku 2025 zahrne periskopovou kameru pouze do jednoho modelu – iPhonu 15 Ultra a iPhonu 16 Ultra. O Applu se už roky šušká, že do svých prémiových iPhonů zařadí superzoom neboli periskopový fotoaparát. Zdá se, že iPhone 15 Ultra tuto funkci konečně získá a zůstane exkluzivní pro největší a nejprémiovější model Applu během cyklu iPhone 16.

Dočkáme se v roce 2024

Podle tweetu od Ming-Chi Kuo dodavatelský řetězec očekával, že periskopová kamera přijde v roce 2024 na oba modely iPhone 16 Pro, nejen na Ultra. Nebyl poskytnut žádný důvod pro tuto změnu, ale očekává se, že to poškodí odhady příjmů společností, které poskytují čočky.

Periskopová čočka je v podstatě složená čočka, která se vejde s delším optickým zoomem do malého prostoru otočením čoček daleko do telefonu. Uživatelé jsou díky tomu schopni dosáhnout mnohem většího přiblížení bez digitálního oříznutí — 3x může vyskočit na 10x nebo 50x v závislosti na implementaci Apple.

iPhone 15 Ultra je zástupný název pro budoucí 6,7palcový prémiový iPhone. Schémata pojmenování společnosti Apple se čas od času mění a očekává se, že iPhone 15 Ultra nahradí v sestavě iPhone 14 Pro Max. Tato fáma tedy naznačuje, že periskopovou kameru během následujících dvou cyklů dostane pouze velký profesionální iPhone.

Kuo už nějakou dobu prosakuje informace o plánech Applu ohledně periskopové kamery. Věří, že Apple místo Samsungu využije alternativní dodavatele jako Largan a Genius.

Předchozí článek

Budoucí iPhony by mohly poslouchat vaše žvýkání a říkat vám, abyste drželi dietu

Následující článek

Apple uvádí, že jsou aktivně používány 2 miliardy jeho zařízení

Související články

Apple: stále číslo 1 v prieskume spokojnosti uživateľov smartphonov

Spoločnosť J.D. Power už štvrtý rok po sebe umiestnila Apple na čelo rebríčka spokojnosti zákazníkov spomedzi všetkých výrobcov smartphonov. Apple získal dokopy až 800 z 1000 možných bodov. To všetko sa odohralo na základe štúdia 6800 uživateľov smartphonov, ktorí mali ohodnotiť svoje skúsenosti so smartphonami od januára do júna 2010. Štúdia ukázala, že Apple, v resp. iPhone, bol výborne ohodnotený vo všetkých kategóriách, od operačného systému, cez funkcie až po fyzický dizajn.