Detekce havárie v iPhonu přivolala policisty ke smrtelné autonehodě

Nové iPhony dokáží v mnoha případech poznat, že jste měli autonehodu, jde o funkci zvanou Crash Detection. iPhone spolujezdce automaticky upozornil zasahující osoby na smrtelnou autonehodu v Nebrasce, která byla po nějaké době nazývána „nejhorší nehodou“ v této oblasti. Nová funkce detekce havárie v iPhonu 14 byla spuštěna po srážce černé Hondy Accord kolem 2:15 místního času v blízkosti 56. a Randolph v Lincolnu v Nebrasce.

iPhone přivolal policisty, kteří by o nehodě jinak nevěděli

“Když policisté dorazili,” uvedla místní policie v prohlášení, “našli auto, které bylo považováno za černou Hondu Accord, které jelo na východ poblíž křižovatky. Předběžně se zdá, že přejelo vozovku a narazilo do stromu ve dvoře na severní straně Randolph St.”

Na rozdíl od většiny účtů Apple Watch pro srdeční problémy nemá tento příběh šťastný konec. Pět ze šesti cestujících v autě bylo zabito okamžitě a šestý zemřel později v nemocnici. To, že byl převezen do nemocnice a měl nějakou šanci na přežití, bylo způsobeno detekcí havárie iPhonu. Podle agentury Associated Press místní policie uvedla, že se neúčastnila žádná další vozidla a také žádní svědci.

“Toto je nejhorší havárie v Lincolnu v poslední době,” řekl zástupce náčelníka Lincolnovy policie Michon Morrow. “Odhalit příčinu této nehody bude nějakou dobu trvat. Zkoumáme všechny možnosti, včetně alkoholu, rychlosti nebo roztržitého řízení.”

Šest obětí bylo ve věku 21 až 24 let, uvedla policie. Zatímco nikdo nebyl svědkem havárie, místní obyvatelé včetně Brada Bartaka, majitele domu, to slyšeli a snažili se pomoci.

“Všiml jsem si, že ve skutečnosti došlo k požáru z motoru,” řekl Bartal místní zpravodajské službě WOWT. “V podstatě jsem popadl zahradní hadici a běžel s ní k autu a my jsme ji polili.”

Jedna ze šesti obětí byla pojmenována jako Jonathan Koch, 22. Jeho sestra Kayla Kelley řekla novinářům: „Byl to nejúžasnější člověk, kterého jste kdy potkali. “Život je tak krátký,” pokračovala. “Během mrknutí oka se svět kolem tebe rozbije.”

Tento typ havárie, bez svědků, kteří by pomohli, je to, co Apple popsal ve svém spuštění funkce detekce havárie. „Téměř polovina nejhorších nehod se stane ve venkovských oblastech a většina se týká pouze jediného vozidla,“ řekla Deirdre Caldbeck z Applu.

Crash Detection na iPhone a Apple Watch byla navržena tak, aby „pomáhala v situacích, jako je tato,“ pokračovala.

Samostatně Wall Street Journal ukázal, že existují okolnosti, za kterých detekce havárií nefunguje. Důvodů, proč je to pravda, může být několik, ale zdá se, že klíčovou součástí je, zda vůz jezdil dostatečně dlouho na to, aby senzory iPhonu zaregistrovaly, že řídí majitel.

Předchozí článek

Nové iPady a Macy: co nás letos ještě čeká?

Následující článek

Apple se připojil k projektu na zlepšení rozpoznávání řeči pro handicapované uživatele

Související články