Tipy a triky pro váš iPhone: část druhá

Před pár dny jste mohli vidět první část seriálu o různých funkcích pro iPhone, které nejsou zcela běžně známé, což je způsobeno tím, že Apple neudělal jejich seznam, jelikož je považoval za natolik intuitivní, že žádný nebude třeba.
Před pár dny jste mohli vidět první část seriálu o různých funkcích pro iPhone, které nejsou zcela běžně známé, což je způsobeno tím, že Apple neudělal jejich seznam, jelikož je považoval za natolik intuitivní, že žádný nebude třeba.

Nyní vám tedy přinášíme druhou část „seriálu“, který zaznamenal poměrně velký čtenářský ohlas. Doufám, že si zde každý najde něco, o čem doposud nevěděl a usnadní mu to práci s tímto vymazleným strojem.

Dvě ťuknutí pro přiblížení
Pokud chcete přiblížit určitý prvek v Safari, tak na něj stačí dvakrát ťuknout. Automaticky se přiblíží tak, aby byl velký akorát pro displej iPhonu.

Uložení obrázku
Chcete si uložit obrázek ze Safari? Podržte na něm chvíli prst a objeví se potřebná nabídka.

Pošlete volajícího do hlasovky
Volá vám někdo na koho zrovna nemáte náladu, ale chcete mu později zavolat? Hovor můžete přesměrovat do hlasové schránky. Stiskněte dvakrát za sebou Sleep button a hovor se přesměruje do hlasové schránky.

Ovládání hudby
Posloucháte hudbu, zároveň chatujete a najednou vám začne do uší hrát písnička, na kterou nemáte náladu? Pokud ji chcete přeskočit, aniž byste vypnuli IM aplikaci, tak stačí dvakrát stisknout Home button a objeví se jednoduché ovládání pro iPod. Dejte si ale pozor, abyste „dvojstisk“ provedli dostatečně rychle, jinak se vám aplikace vypne.

Uspání hudby
Chcete si pustit hudbu na usnutí, ale nechcete, aby iPhone vyhrával celou noc? Pusťte hudbu a v aplikaci Hodiny pod záložkou Minutka zvolte požadovaný čas a položku „Na konci odpočtu“ nastavte na „Uspat iPod“.

Vědecká kalkulačka
Věděli jste, že stačí iPhone horizontálně otočit a z normální kalkulačky bude rázem vědecká?

Posílání fotek v plném rozlišení
Je skvělé posílat mailem fotky, až na to, že je iPhone vždy zkomprimuje, aby byla jejich velikost menší. Chcete-li poslat fotky v původním rozlišení, tak na nich stačí v galerii obrázků podržet prst, zkopírovat je a vložit do mailu. Nyní se již jejich velikost nezmění.

Omezení oblasti vyhledávání
Většina lidí pravděpodobně potvrdí, že je Spotlight hledání užitečné. Každý ho ale používá jinak. Pokud přes něj například jen spouštíte aplikace, tak vás ostatní výsledky mohou otravovat. Stačí si ovšem nastavit, v jakých sekcích se má hledat v Nastavení > Obecné > Plocha > Rozsah hledání.

Přidržte tlačítko pro posun
Věděli jste, že tlačítka pro přeskakování mezi jednotlivými písničkami fungují také pro jejich přetáčení? Zkuste ho na chvíli přidržet a písnička se začne „přetáčet“. Přidržení tlačítka funguje například také v aplikaci Obrázky, kde tak můžete rychleji projíždět mezi jednotlivými snímky.

A jak tak koukám, tak mi tu již moc tipů nezbývá, takže pokud máte nějaké neuvedené v článku, tak je určitě napište do komentářů a v případě, že jich bude dost, tak sepíši ještě třetí část seriálu.

27 comments
 1. Všechno znám, ale začínajícím majitelům se bude určitě hodit =)

 2. Všechno znám, ale začínajícím majitelům se bude určitě hodit =)

 3. Pro přesun mezi plochami stačí ťuknout v pravém (levém) dolním rohu těsně nad dockem, i když přejetí prstem přes plochu je možná praktičtější:-)

 4. Pro přesun mezi plochami stačí ťuknout v pravém (levém) dolním rohu těsně nad dockem, i když přejetí prstem přes plochu je možná praktičtější:-)

 5. Ja bych si dovolil zminit jeste ovladani iPodu pomoci Apple sluchatek. Zakladni ovladani je znamo, ale vypisu tu vsechny kombinace mackani tlacitka na sluchatkach:

  – 1x kratce – zapne/vypne iPod
  – 1x dlouze – spusti Voice Control (3GS)

  – 2x kratce – pusti dalsi song
  – 2x a podrzet – posune aktualni song dopredu

  – 3x kratce – pusti predchozi song
  – 3x a podrzet – posune aktualni song dozadu

  Prisel jsem na to nahodou, tak snad se to bude nekomu hodit 🙂

  1. Diky, tohle sem potreboval, vim, ze se daji prepinat zatresenim iP, ale tohle mi chybelo, pac kdyz jezdim na prkne, tak se tresu a prepinaj se mi songy – tudiz – OFF – ale tohle je good… thx

 6. Ja bych si dovolil zminit jeste ovladani iPodu pomoci Apple sluchatek. Zakladni ovladani je znamo, ale vypisu tu vsechny kombinace mackani tlacitka na sluchatkach:

  – 1x kratce – zapne/vypne iPod
  – 1x dlouze – spusti Voice Control (3GS)

  – 2x kratce – pusti dalsi song
  – 2x a podrzet – posune aktualni song dopredu

  – 3x kratce – pusti predchozi song
  – 3x a podrzet – posune aktualni song dozadu

  Prisel jsem na to nahodou, tak snad se to bude nekomu hodit 🙂

 7. Mě ještě napadá funkce Zpět. Při psaní textu nebo práce s textem pomocí zatřesení vyskočí možnost Zpět:) Občas se hodí. A co se týče přetáčení ať už hudby nebo videí pomocí posuvníku, tak lze upravovat rychlost posunu – stisknutím posuvníku a následném posunování prstu směrem dolů a doprava nebo doleva po displeji se rychlost zmenšuje – btw, ono se to tam i píše, ale kdyby si někdo nevšiml:)

  1. Díky za připomenutí funkce Zpět, tu jsem již považoval za tak základní, že jsem ji úplně zapomněl zařadit do článku. 🙂

 8. Mě ještě napadá funkce Zpět. Při psaní textu nebo práce s textem pomocí zatřesení vyskočí možnost Zpět:) Občas se hodí. A co se týče přetáčení ať už hudby nebo videí pomocí posuvníku, tak lze upravovat rychlost posunu – stisknutím posuvníku a následném posunování prstu směrem dolů a doprava nebo doleva po displeji se rychlost zmenšuje – btw, ono se to tam i píše, ale kdyby si někdo nevšiml:)

  1. Díky za připomenutí funkce Zpět, tu jsem již považoval za tak základní, že jsem ji úplně zapomněl zařadit do článku. 🙂

 9. Díky, to uspání iPodu jsem neznal, určitě dobrý tip pro ponocné posluchače 🙂

 10. Díky, to uspání iPodu jsem neznal, určitě dobrý tip pro ponocné posluchače 🙂

 11. zdravím, možná je tahle diskuze mrtvá, ale líná huba…
  existuje na iphonu 3G nějaká zkratka nebo postup jak vypnout nebo restartovat iphone bez horního vypínacího tlačítka? Vypadlo mi už podruhý a nechce se mi zase rozebírat telefon navíc mam dojem, že už to tam mam nějaký vožvejkaný že by mi to zas hned vypadlo…díky

  1. No jde to tak ze pujdes do nastaveni (settings) potom obecne (general) dole obnovit(restart) a stisknes obnovit nastavení sítě (restart network settings)

 12. Neví někdo, jak na domovské stránce vypnout všechny aplikace najdednou (např jak má android tlačítko ukončit vše)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Hry na iPhone: predáva sa ich čoraz viac, Sony a Nintendo majú problém

Následující článek

Chalkboard Stunts: JellyCar trochu jinak a dočasně zdarma

Související články