Tohle iPhone skutečně dokáže, uděláte s ním hravě videa jako z Hollywoodu

iPhony jsou sice chytré telefony, ale dnes si ukážeme, že jde také o profesionální kamery. Nejnovější video společnosti Apple ze série Everyday Experiments ukazuje, jak si můžete doma s iPhonem 13 vytvořit hollywoodské filmové scény bez velkého rozpočtu.

Videa Apple „Everyday Experiments“ poskytují majitelům iPhonů inspiraci k pořizování zajímavých nebo neobvyklých videí nebo fotografií, a to vše z pohodlí domova. V nejnovější inkarnaci se video na YouTube snaží uživatele vést k vytváření videí a scén připomínajících velkorozpočtové filmy, i když v podstatně menším měřítku.

Video začíná auty na dálkové ovládání. Donghoon Jun a James Thornton z Incite znovu vytvoří scénu pronásledování. Pomocí některých podomácku vyrobených rekvizit vytvoří dvojice scénu tak, že připevní iPhone 13 k autům, lehne si na skateboard a začne natáčet za pomoci různých efektů a filtrů.

Druhá část využívá jídlo k vytvoření „Magické krajiny“ se slabým osvětlením a mlhou, která dodává krajině určitou náladu. Navrhuje se také filmový režim, aby byla scéna větší.

Poslední segment obsahuje lepenkové budovy osvětlené zevnitř, aby vytvořily malé město. Pomocí Slo-Mode a kamery na úrovni ulice,“ duo proměnilo svého psa v bestii ve stylu Godzilly.

Zajisté se nejedná o poslední video, kde tato dvojice ukazuje, čeho všeho lze s iPhonem dosáhnout.

Předchozí článek

Nové MacBooky s čipem M1 Pro / Max mají velký problém při přehrávání HDR videa na YouTube.

Následující článek

Rozebrání nových AirPods ukazuje jednodušší konstrukci, než mají AirPods Pro

Související články

Test: Ukázka videa natočeného pomocí iPhone 4

Jak jste se již mohli dočíst v recenzi iPhone 4, video rekordér je na opravdu dobré úrovni. Aby jste ale mohli posoudit kvalitu video kamery, připravili jsme pro vás naprosto čisté, nesestříhané a neupravené video přímo z iPhone 4. Technické informace o videu a samotný nekomprimovaný soubor najdete v tomto článku.