iWork na AppStore: nově dostupný i pro iPhone a iPod touch

Kromě toho, že Apple uvedl tiskovou zprávu ohledně toho, co se bude představovat na WWDC 2011, potichu také vypustil aktualizaci balíku iWork pro iOS, který si nově kromě iPadu tyká i s iPhonem či iPodem touch.

Kromě toho, že Apple uvedl tiskovou zprávu ohledně toho, co se bude představovat na WWDC 2011, potichu také vypustil aktualizaci balíku iWork pro iOS, který si nově kromě iPadu tyká i s iPhonem či iPodem touch.

Je to snad i rok, co se objevily první spekulace mluvící o update iWork balíku, který by měl být kompatibilní i s iPhonem. Dlouho se však nic nedělo a vypadalo to, že se ani nedočkáme. Nakonec jsme se ale dočkali spolu s updatem 1.4, který kromě toho přináší i vylepšené prohlížení dokumentů (pokud jste iWork používali, víte, že s větším množstvím dokumentů se např. u Pages listovalo opravdu špatně). Nyní máte možnost dokonce dokumenty ukládat do složek, čímž se ještě více zvýší přehlednost.

Vítanou novinkou bude také zcelajistě v Pages možnost změnit písmo a jeho velikost přímo z horního menu, což bylo také dříve vyřešeno (vzhledem k používanosti) poněkud špatně. Bylo třeba se proklikat totiž několika okny. Teď je vše už naštěstí vpořádku a Pages je zase o něco lepší na používání.

Nějakých dalších novinek, co se týče ostatních aplikací v iWork (tj. Keynote a Numbers), jsme se ale nedočkali. Samozřejmě jsou tedy všechny 3 aplikace nyní univerzální (tzv. universal binary), ale kromě Pages nové změny na vašem iPadu nehledejte.

Určitě bude zajímavé sledovat, nakolik bude celý balík iWork na menších zařízeních (tj. iPhone a iPod touch) používán. Troufám si říci, že se o nějaký velký přelom nejedná a stejně jako u iBooks je třeba mít větší displej a tím tedy i iPad, aby se opravdu tento celý kancelářský balík využil. Pokud máte ale zatím jenom iPhone či iPod touch a hodláte si v budoucnosti iPad koupit, pak Vám níc nebrání, kupujete totiž aplikaci pro všechny platformy najednou.

2 comments
  1. Pěkné, o iPadu do budoucna uvažuji a například pořádná app na vytváření prezentací mi chyběla. Uvidíme, jak to dopadne.

  2. Podľa mňa to prelom je – a dosť veľký. Ak si iPhone pripojím napríklad na hoteli k televízoru a spárujem s BT klávesnicou, tak sa iWorks hodia – netreba na menšie služobné cesty vláčiť laptop. Po stránke HW aj SW už iPhone alebo iPod začína byť plne funkčným a využiteľným počítačom. To sa vám zdá málo?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Oficiálně: Steve Jobs představí 6. června iOS 5, Lion a iCloud

Následující článek

Batéria: 6 tipov, ako zvýšiť jej životnosť

Související články

Vyhlášení soutěže: už známe výherce docku od SONY

Jak pravděpodobně víte, v pátek jsme uspořádali soutěž o dock SONY v hodnotě téměř 4.000 Kč. Soutěže se mohl zůčastnit každý, kdo stihl napsat své iniciály do formuláře umístěného na soutěžní stránce pouze do doby, než naše fanouškovská stránka na Facabooku pokoří 10.000 fanoušků. Pro nás absolutně nečekaně získání téměř dvou tisíc nových fanoušků trvalo necelých 6 hodin, tak vaše šance na výhru byla opravdu veliká.