Nové MacBooky s čipem M1 Pro / Max mají velký problém při přehrávání HDR videa na YouTube.

MacBooky Pro nejsou na trhu ani měsíc a už se objevují první závažnější problémy. Vypadá to totiž, že systém trpí jedním velkým problémem při přehrávání HDR videí na YouTube.

Podle mnoha uživatelů se totiž nové MacBooky Pro s čipem M1 Max a M1 Pro vypnou ve většině případů, kdy přehráváte HDR video na YouTube přes celou obrazovku a poté režim celé obrazovky ukončíte. Údajně celý systém spadne i v případě, kdy video přehráváte a přitom si pročítáte sekci s komentáři.

„Děje se mi to taky. YouTube 4K HDR video v Safari. Poté co zavřu režim celé obrazovky, tak se Mac úplně vypne a restartuje. M1 Pro 16″. Děje se to v podstatě pokaždé.” Říká jeden ze čtenářů serveru MacRumors a ostatní jej doplňují podobnými zkušenostmi.

Podle zkušeností uživatelů se toto děje většinou u varianty s 16GB RAM. 32GB či 64GB varianty tímto problémem trpí taky, avšak zdaleka ne tak často. Zatím ani není jasné, zda jde o problém s AV1 dekódováním nebo to půjde vyřešit jednoduchým updatem softwaru. Druhá možnost by samozřejmě byla přijatelnější.

ZDROJ

Předchozí článek

S hrami od Netflixu bude na iOS problém. Apple neumožní jejich spouštění přímo v aplikaci.

Následující článek

Tohle iPhone skutečně dokáže, uděláte s ním hravě videa jako z Hollywoodu

Související články