Apple údajně našel nového dodavatele periskopových čoček pro iPhone 15

Jihokorejská společnost Jahwa Electronics rozšiřuje výrobu a investuje 155,7 milionů dolarů do nových zařízení pro to, co se považuje za součástky periskopových čoček pro iPhone. Apple se údajně již dříve rozhodl nekoupit komponenty periskopových čoček od Samsungu a hledal náhradu. Tvrdí se, že patenty Samsungu na technologii přiměly Apple hledat alternativního dodavatele a možná ho nyní našel.

Jde skutečně o nového dodavatele Applu?

Podle The Elec jihokorejská Jahwa Electronics oznámila, že investuje 191 miliard wonů (155,7 milionů dolarů) do stavebních zařízení. Kromě oznámení, že plán bude dokončen v březnu 2023, nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti.

Jahwa vyrábí aktuátory optické stabilizace obrazu (OIS) používané v Samsungu Galaxy S22. Elec věří, že investice znamená, že Jahwa si zajistila nového zákazníka, a říká, že blíže nespecifikované zdroje hlásí, že bude tomuto klientovi dodávat ovladače OIS od roku 2023.

Pokud je novým zákazníkem Apple, pak plány expanze znamenají, že Jahwa staví prostory výhradně pro cupertinskou společnost. Apple má údajně tendenci trvat na exkluzivních zařízeních a před schválením výroby také závod zkontroluje.

Elec uvádí, že tento proces, od oznámení po schválení, bude trvat nejméně rok. Její zdroje se domnívají, že Jahwa zahájí výrobu ve druhém čtvrtletí roku 2023.

Aktuátory OIS budou klíčovou součástí systému čoček periskopické kamery, který se Apple údajně snaží poskytnout budoucím iPhonům funkci většího zoomu.

Předchozí článek

BeReal – sociální síť, před kterou neskryjete váš nezkreslený život

Následující článek

Legendární přehrávač iPod oficiálně zrušen, zavzpomínejte s námi.

Související články