Těchto zařízení s čipem M2 se dočkáme snad ještě letos.

Analytik Mark Gurman se ve svém posledním vydání zpravodaje Power On zmiňuje o nových zařízeních s čipem M2. Ta by podle očekávání Apple měl představit během života nového procesoru, jehož představení jsme se dočkali začátkem tohoto měsíce. Gurman mimo jiné hovoří o variantách čipu M2, které Apple pravděpodobně představí v příštích několika měsících a oproti čipům M1 se dočkáme ještě nabušenější varianty.

Nové počítače s čipem M2 a jeho variantami mají být podle Gurmana následující:

  • Mac mini (M2)
  • Mac mini Pro (M2 Pro)
  • MacBook Pro 14“ a 16“ (M2 Pro a M2 Max)
  • Mac Pro (M2 Ultra a M2 Extreme)

Nejdříve se nám pravděpodobně ukáží aktualizované MacBooky Pro a Macy mini. A je to logické – MacBook Pro s čipem M2 už je dokonce v prodeji, jedná se však o model s designem z roku 2020, do kterého Apple pouze vložil nové vnitřnosti. U letošních MacBooků Pro se ale rozhodně nedočkáme žádné designové změny. Ta proběhla loni na podzim a vypadá to, že určuje design na několik let dopředu.

Dále se analytik zmiňuje o jistém čipu se jménem M2 Extreme, doteď byl nejvyšší řadou M1 čipu M1 Ultra. M2 Extreme má být využit pro nový Mac Pro, o němž nám již i samotný Apple na jarní konferenci prozradil, že na něm pracuje a můžeme se na něj těšit. Zda bude M2 Extreme opět dvojnásobkem M2 Ultra teprve uvidíme, už teď je ale jasné, že půjde o pořádnou mašinu. 

Podle posledních informací se má jednat o čip ve variantách s 20 nebo 40 jádry. Bloomberg od loňského května informoval, že Apple pracuje na zcela novém Macu Pro se 40 jádry. Čipy by také obsahovaly buď 64jádrové nebo 128jádrové možnosti pro GPU. O designu Mac Pro Bloomberg říká, že se očekává, že bude vypadat jako menší verze současného designu. I když jsou nyní k dispozici některé M2 Macy, stále není jasné, kdy Apple plánuje mluvit více o Macu Pro. O designu Mac Pro Bloomberg říká, že se očekává, že bude vypadat jako menší verze současného designu.

Co se týká Macu mini, tak o něm víme zdaleka nejméně. Šušká se, že má snad Apple letos uvést mimo základní konfiguraci i variantu s čipem M2 Pro a mířit tak na trochu profesionálnější sféru uživatelů. Otázkou ale je, zda tím ale nebude firma kanibalizovat vlastní Mac Studio, o němž se Gurman nezmiňuje a pořád do portfolia produktů jaksi nezapadá.

Zajímavá je predikce aktualizace základního iMacu. U něj totiž Mark Gurman věří, že firma přeskočí aktualizaci na M2 a rovnou příští představí iMac s čipem M3 a bude se jednat o ukázkový model tohoto nového čipu.

Ještě je tu Pro Display XDR

Po loňském představení Studio Displeje s hromadou užitečných funkcí lze očekávat, že na chystaném „Pro eventu” nám bude ukázán i nový Pro Display XDR s obdobnými funkcemi. 9to5Mac exkluzivně oznámil, že Apple pracuje na dalším displeji, tentokrát by mohl být panel Pro Displaye XDR nahrazen 7K zobrazovačem.

Jak 9to5mac v březnu informoval, názory analytiků Ming-Chi Kuo a Ross Young se poměrně rozcházejí a není tak úplně jisté, co od nového Pro Display XDR očekávat.

Ross Young byl přesvědčen, že můžeme 27palcový displej očekávat již v červnu, s rozlišením 5K. Jeho kancelář navíc věří, že je tento model již ve výrobě. Ming-Chi Kuo však navrhl přesný opak a tweetoval, že Apple možná letos neuvede na trh nové mini-LED produkty kvůli obavám z vysokých nákladů.

Předchozí článek

Mohl by Apple spustit svůj vyhledávač?

Následující článek

Polskému vývojáři se povedlo dostat CarPlay na displej Tesly

Související články