Mohl by Apple spustit svůj vyhledávač?

Mohl by mít Apple svůj vlastní vyhledávač? Na takový projekt rozhodně peníze má. Evangelista AR Robert Scoble věří, že Apple představí nový webový vyhledávač zaměřený na uživatele podobný Googlu, ale čeká na to do ledna 2023. Není to tak, že by zvěsti o tom, že Apple vytvořil rivala Googlu , byly nové, ale také nejsou běžné. Nyní Robert Scoble podrobně popsal vše, o čem si myslí, že se Apple chystá spustit, od WWDC do příštího roku, a oživil fámu vyhledávače.

Je to jen zvěst nebo záměr?

Scoble ve svém vláknu na Twitteru nenabízí žádné další podrobnosti, ale řekl TechRadar Pro , že to zakládá částečně na konverzacích se zdroji a částečně na dedukcích.

Již dříve Scoble uvedl, že Apple uvede na WWDC 2022 své VR “založené na tomto “Apple Glass” – a přijde spolu s “novým iPodem”.

Toto tvrzení vzniklo také na Twitteru, ale Scoble jej brzy následoval dalším tweetem, který se pokusil vrátit zpět všechna jeho tvrzení společnosti Apple.

„Vše, co řeknu o Applu, považujte za nedůvěryhodné,“ napsal na Twitteru . “Ale je informován.”

Existuje precedens, kdy Apple nahradil službu Google. Přesně to udělal, když se vzdal Google Maps ve prospěch vlastních Apple Maps, i když to nezačalo dobře .

Navíc Apple již má vyhledávač, který pohání Siri a Spotlight. Nezdá se tedy, že by to bylo pro Apple příliš náročné rozšířit to na plnohodnotnou službu obecného vyhledávání ve stylu Google.

Pokud Apple spustí tento obecný vyhledávač pro uživatele, pravděpodobně přijde o hodně peněz. Již dříve bylo oznámeno, že Google očekává, že v průběhu roku 2021 zaplatí Applu 15 miliard dolarů, aby zůstal jako výchozí vyhledávač na iOS. Pokud je to správně, jedna dohoda odpovídala 15 % až 20 % ročních zisků Applu v roce 2020.

V té době bylo navrženo, že Google platí tuto částku, aby se vyhnul ztrátě výchozího stavu vyhledávače ve prospěch Microsoft Bing.

Předchozí článek

Safari má 1 miliardu uživatelů po celém světě, na Chrome ale nemá

Následující článek

Těchto zařízení s čipem M2 se dočkáme snad ještě letos.

Související články

SuperApple #7: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát byla řeč samozřejmě o Logitech Touch Mouse, update iPhone OS 3.1.3 a iTunes, nebo o novém MacBooku Pro.