AirPods Pro 2. generace nabízejí razantní zvýšení výdrže a lepší zvukový zážitek.

Apple na tiskové konferenci mimo jiné představil i novou geeneraci sluchátek AirPods Pro, na které se tak dlouho čekalo. Nepřináší velké designové změny, ale uvnitř se odehrává velká revoluce.

Druhá generace bezdrátových sluchátek Apple AirPods Pro s aktivním potlačením okolního hluku slibuje výkonnější procesor, vylepšení v oblasti aktivního potlačení hluku, delší výdrž baterie, nové funkce a hlavně lepší zvukový výkon. Tím by se měly přiblížit konkurenčním sluchátkům, které měly před Applem doposud značný náskok.

Nová generace sluchátek AirPods Pro je od té předchozí na první pohled nerozeznatelná. Bystré oko si všimne přemístěných černých otvorů, ale to je tak vše. Mimo to se mírně pozměnil obsah balení, ve kterém teď najdete místo tří rovnou čtyři náhradní nástavce na sluchátka, kdyby vám původní neseděly. Přibyla velikost XS pro menší uši, sluchátka tak budou lépe těsnit a plnit funkci ANC. 

Změny se dočkalo také ovládání sluchátek. Doposud jste je mohli ovládat zmáčknutím nožičky, přičemž různá rychlost a délka spustily jinou akci. Uživatelé si ale stěžovali na nemožnost ovládat hlasitost přímo na sluchátkách, a tak Apple u nové generace přidal na nožičky i dotykovou vrstvu, takže posunutím nahoru či dolů po nožičce můžete nově ovládat hlasitost. Při přejíždění dokonce sluchátka odesílají zpětnou haptickou vazbu.

Velká část konference byla věnována i nabíjecímu pouzdru, které dosáhlo jisté evoluce. Jeho součástí je nově i /konečně/ vestavěný reproduktor, který umí vydávat halsité zvuky. Podobně jako AirTag nebo jiné zařízení tak můžete začít hledat obal se sluchátky v aplikaci Najít a rovnou na nich přehrát zvuk. Nechybí ani čip U1, který se stará o lokalizaci jednotlivých zařízení Apple mezi sebou. Také se na pouzdře objevil kovový průřez pro poutko na uchycení například na klíče nebo batoh. To vše přibylo se zachováním stejné velikosti pouzdra.

Co viditelné není, je nová možnost nabíjení. Doteď bylo možné obal od sluchátek nabíjet pomocí konektoru Lightning nebo kompatibilní QI nabíječky. Apple do pouzdra letos přidává magnety, které usměrní nabíjení pomocí nabíječky MagSafe.

V samotných sluchátkách se nachází nový procesor H2, ten se stará o lepší zvukový výkon, nižší spotřebu a lepší rozpoznávání při potlačení okolního hluku. Podle prvních recenzí odvádí procesor při potlačování hluku velmi dobrou práci (ve srovnání s první generací). Potlačení hluku nebo telefonování pomáhá i nové rozmístění mikrofonů po těle sluchátek. Slyšet by vás tak mělo jít i v oporavdu hlučném prostředí. Za vším stojí bezvadná kombinace softwaru a hardwaru.

Mezi nové funkce sluchátek nesmíme zapomenout zařadit i „adaptivní režim propustnosti,” díky kterému sluchátka potlačují náhlé hlasité zvuky. V běžném stavu je to tedy klascký režim propustnosti, který například ztlumí zvuky náhlých ran, rozbíjející se skleničky apod. 

Apple avizuje i razantní zlepšení výdrže sluchátek na jedno nabití, které také pomáhá konkurenceschopnosti. Se zapnutým ANC mají sluchátka samotná vydržet asi 6 hodin přehrávání, s nabíjecím pouzdrem je to pak až 30 hodin. Pro předtavu předchozí generace slibovala 24 hodin přehrávání s nabíjecím pouzdrem. Pokud se vám navíc sluchátka vybijí, stačí je na 5 minut vložit do pouzdra a získáte tím celou další hodinu přehrávání.

AirPods Pro 2 stojí 7.290 Kč, což je totožná cena, za kterou se prodávala první generace po představení. Zdražování se tedy AirPodů nedotklo, za to si to odskákaly jiné produkty. 

Předchozí článek

Tento nástroj vám ukáže, jak se změnily fotoaparáty iPhonů za 15 let

Následující článek

Apple Watch nadále ovládají rostoucí globální trh s chytrými hodinkami

Související články

iOS 4.2: tento týden nebude, iTunes 10.1 je ale už venku!

Vše nasvědčovalo tomu, že se 12. listopadu objeví finální verze iOS 4.2, na kterou čekají především vlastnící iPadů (kvůli multitaskingu či české/slovenské lokalizaci systému). Bohužel, kvůli chybě Wi-Fi připojování, kdy se iPad často zničehonic od sítě odpojuje, se iOS 4.2 odkládá. Tato chyba se týká pouze iPadu a jeho GM (Golden Master) verze - předchozí bety totiž s Wi-Fi neměly nejmenší problém.