Takto může vypadat Apple Car

Apple sice ještě nevydal žádnou oficiální podobu, ale na základě patentů bylo vyrenderováno, jak by mohl Apple Car vypadat. Vanarama, zprostředkovatel pronájmu aut se sídlem ve Spojeném království, vyvinul neuvěřitelně podrobnou sérii zobrazení Apple Car na základě skutečných patentů společnosti Apple.

Realistické patentované rendery Apple Car

Pověsti kolem Apple Car se šíří již několik let, i když spekulace dosáhly nové úrovně loni, když se objevily zprávy, že by technologický gigant mohl do roku 2024 vyrábět vlastní elektrické vozidlo (EV). Začátkem tohoto roku bylo oznámeno partnerství mezi výrobcem elektromobilů Fisker a výrobcem iPhonů Foxconn. Vanarama nemá žádný vztah k Applu a její nové rendery jsou v podstatě reklamním tahem, který do kupy pověstí nepřidává nic konkrétního. Skutečnost, že berou v úvahu skutečné patenty, jim však dodává nádech důvěryhodnosti a poskytuje nám okno do možné podoby Apple Car.


Patenty samozřejmě pravděpodobně nepředstavují, jak by vypadal jakýkoli hotový model. Nicméně podrobnosti jsou lákavě podrobné a nemůžeme se ubránit otázce, jak blízko by mohly být podobné, pokud přijde oficiální odhalení od společnosti Apple.

Představte si Apple Car

Obrázky ukazují EV, které se svou retro-futuristickou citlivostí převzalo příklad z Tesla Cybertruck. Také to vypadá, že vychází z Ioniq 5 EV Hyundai se solárními panely, který poskytuje moderní šmrnc prvnímu sériovému vozu společnosti, Hyundai Pony z roku 1974. Vnější design je čistou spekulací Vanaramy, protože se neobjevuje v žádném patentu společnosti Apple.

Jednou funkcí, která je převzata z patentu společnosti Apple z roku 2019, je však chybějící centrální sloupek mezi předními a zadními dveřmi ve stylu autobusu. Tento typ konstrukce obvykle není životaschopný, protože odstraňuje strukturální pevnost a ochranu proti nárazu. Patent společnosti Apple však podrobně popisuje, jak by přidal diagonální podpůrné části, aby se zohlednila snížená tuhost.

Interiér tohoto spekulativního Apple Car nepřekvapivě obsahuje velkou obrazovku přes celou palubní desku s integrací Siri. Nejstarší zprávy o projektu EV společnosti Apple, nazvaném Project Titan, pocházejí z roku 2014. V té době zprávy zdůrazňovaly způsoby, jakými by Apple přenesl své zkušenosti s chytrými telefony a výpočetní technikou na automobilový trh, aby vytvořil vozidlo s jedinečným informačním a zábavním systémem a autonomní jízdní vlastnosti. V roce 2019 však Apple propustil 200 zaměstnanců pracujících na projektu Titan a věří se, že zaměření se nyní mohlo změnit.

O Apple Car víme překvapivě málo, kromě pověstí o potenciálních partnerstvích s výrobci automobilů. Prozatím tyto nové rendery poskytují vzrušující pohled na to, jak by Apple Car mohlo vypadat.

Předchozí článek

Morgan Stanley očekává, že uvedení rozšířené reality od Applu na trh zcela změní tento segment

Následující článek

Když uživatele iPhonu špehuje vláda, Apple mu zašle upozornění

Související články