Morgan Stanley očekává, že uvedení rozšířené reality od Applu na trh zcela změní tento segment

Apple uvedl za poslední měsíce a roky tolik patentů, že mnoho věrných uživatelů už netrpělivě čeká, kdy se objeví nějaké další na scéně a je jedno, jestli půjde o modely iPhonů, nositelná zařízení nebo auto. Apple rozhodně nestagnuje, jeho zisk se stále zvyšuje a podle všeho ho ty nejlepší časy teprve čekají. Investiční banka Morgan Stanley sdělila klientům, že AR zaznamená „vzestup“, jakmile Apple vstoupí na trh, uvádí, že uvedení na trh se blíží brzy.

Kdy se rozšířené reality dočkáme?

Tim Cook opakovaně řekl, že Apple považuje rozšířenou realitu za důležitou a společnost podala mnoho patentů týkajících se Apple AR. Nyní Morgan Stanley poznamenává, že „portfolio patentů společnosti Apple začíná odrážet období před uvedením hodinek na trh“.

Ve zprávě nazvané „Augmented & Virtual Reality“, kterou viděl Investors.com, investiční banka říká, že uvedení na trh se blíží a že Apple přinese AR do populárního mainstreamu.

„Vstup společnosti Apple na trh s brýlemi bude změnou hry pro všechny účastníky, protože technologie bude normalizována a popularizována,“ říká. “Apple má za sebou dlouhou historii narušování nových trhů a nakonec i růstu adresovatelné velikosti trhu daleko za původní očekávání.”

„Obrovský technický problém – komprese celodenní baterie, 5G, výpočetní techniky, fotoaparátů, LiDARu, projektorů a vlnovodných čoček do lehkých, atraktivních brýlí – je těžké přeceňovat,“ pokračovali analytici Morgan Stanley. “Ale blížíme se k odjezdu.”

Samostatně, analytik Ming-Chi Kuo tvrdil, že výroba prvních AR headsetů Apple nyní nezačne dříve než na konci roku 2022. Čas ovšem letí a možná se ani nenadějeme a budeme mít podobné zařízení doma.

Předchozí článek

Apple bude možná vyrábět chytré náhrdelníky, náramky a přívěsky na klíče

Následující článek

Takto může vypadat Apple Car

Související články