Když uživatele iPhonu špehuje vláda, Apple mu zašle upozornění

Apple bude posílat nouzová upozornění lidem, kteří jsou napadeni státem podporovanými hackery.

Funkce, kterou nazývá “Apple threat notifications” (Upozornění na hrozby Apple), sdělí uživatelům, že jsou napadeni, a poradí jim, jaké kroky mají podniknout. Přijdou jako e-mail a upozornění iMessage na všechny adresy uložené s Apple ID uživatele. Uživatelé je také uvidí, když se přihlásí na web společnosti Apple.

Jak hackerské útoky od vlády vypadají?

Státem podporované hackerské útoky bývají mnohem sofistikovanější než ty, které provádějí standardnější kyberzločinci. To může způsobit, že je mnohem obtížnější odhalit. Znamená to také, že mají tendenci být používány proti vysoce postaveným, zranitelným nebo důležitým lidem.

Apple poznamenává, že příjemců oznámení bude pravděpodobně velmi omezený počet a mohou již dobře vědět, že jim takové útoky hrozí. „Tito uživatelé jsou individuálně cíleni kvůli tomu, kdo jsou nebo co dělají,“ uvádí se na stránce podpory.

„Na rozdíl od tradičních kyberzločinců využívají státem podporovaní útočníci výjimečné zdroje k zacílení na velmi malý počet konkrétních jednotlivců a jejich zařízení, což ztěžuje odhalení těchto útoků a jejich prevenci. Státem podporované útoky jsou velmi složité, jejich vývoj stojí miliony dolarů a často mají krátkou životnost.

“Naprostá většina uživatelů nebude nikdy cílem takových útoků.”

Apple říká, že složitost hackingu, před kterým se snaží lidi ochránit, znamená, že někdy bude vysílat falešné poplachy a také že nebude schopen posílat upozornění na každý útok. Také říká, že nebude moci poskytnout podrobné informace o tom, proč rozeslal oznámení, aby bylo zajištěno, že útočníci je nebudou moci obejít.

Na stránce podpory oznamující novou funkci doporučila všem uživatelům, aby zajistili řádnou ochranu proti útokům všeho druhu. To zahrnuje udržování aktualizací zařízení, používání přístupového kódu, používání silných hesel, pouze instalaci bezpečných aplikací a neklikání na odkazy nebo přílohy, které nepocházejí od důvěryhodné osoby.

Předchozí článek

Takto může vypadat Apple Car

Následující článek

Budoucí iPhony možná poznají, když budete v depresi

Související články