Apple iPhone 4 Case Program: Velký průvodce všemi kryty zdarma!

Jak jistě víte, Steve Jobs oznámil, že bude rozdávat majitelům iPhone 4 kryt zdarma! Víte ale, že Apple rozdává nejen Bumper, který jste si mohli detailně prohlédnout v našem článku, ale také kryty od jiných výrobců? Apple dal na výběr z celkem 10 krytů a my vám poradíme, který je nejlepší!

Jak jistě víte, Apple oznámil, že bude rozdávat majitelům iPhone 4 kryt zdarma! Víte ale, že Apple rozdává nejen Bumper, který jste si mohli detailně prohlédnout v našem článku, ale také kryty od jiných výrobců? Apple dal na výběr z celkem 10 krytů a my vám poradíme, který je nejlepší!

Pokud jste čerstvým majitelem jablečné novinky od Apple, máte do 30.9.2010 možnost získat kryt zdarma!  Na této stránce si můžete kryt pro iPhone 4 objednat. Apple vám na vlastní náklady kryt pošle na vámi zadanou adresu.

iPhone 4 - výběr krytu zdarma
Do 30.9. můžete pro váš iPhone 4 získat jeden z 10 krytů zdarma!

Pokud si pozorně projdete registraci do tohoto programu (ke které budete potřebovat IMEI a seriové číslo svého iPhone 4) zjistíte, že Bumper není jediný kryt, který můžete od Apple zdarma získat. V nabídce je 10 krytů od renomovaných značek Belkin, Griffin, InCase, nebo Speck. Předpokládám, že obrovská většina lidí bez váhání objedná Bumper aniž by věděla, co jsou kryty od ostatních výrobců zač a to je veliká škoda. Kryty od ostatních výrobců jsou opravdu kvalitní a mohli by pro vás být mnohem lepší, než již zmiňovaný Bumper. Právě proto jsme pro vás připravili velký průvodce kryty, které nabízí Apple iPhone 4 Case Program. Veřím, že vám výběr usnadníme!

Apple iPhone 4 Bumper

O tomto krytu v hodnotě $29 se napsalo spousta textu nejen na v naší recenzi Bumperu na iPhoneTips, ale prakticky na celém světě. Originální kryt Bumper se hodně proslavil, ostatně jako všechno od Apple, ale opravdu je tak výjímečný? Možná vás zklamu, ale Bumper je jeden z těch nejobyčejnějších krytů, které v Programu krytů (jak český Apple nazval Case Program) najdete. Bumper bohužel nemá žádný ochraný prvek zadní (skleněné) strany iPhone 4, což si myslím bude v budoucnu největší problém tohoto krytu. Pokud ale chcete co nejméně nápadný kryt a nevyžadujete ochranu zadní části, Bumper je dobrá volba.

Bumper

Belkin Shield Micra – Clear

Kryt v hodnotě $25 je jako jeden z mála vyroben z průhledného plastu (proto také v názvu slovo Clear), což může být v prvních měsících poměrně efektní. Obávám se ale, že až se průhledný kryt zapráší, poškrábe, nebo jen decentně nalomí, bude vypadat lacině. Další mínus krytu Micra je ten, že nedisponuje ochranou tlačítek hlasitosti.

Belkin Shield Micra Clear

Griffin Motif – Diamonds/Smoke

První kryt od značky Griffin, na který se dnes podíváme, je kouřově zabarvený a mírně průhledný. Jeho hlavní dominanta je určitě zadní část, která při nasazení na iPhone 4 imituje “diamanty”. Díky poloprůhlednému materiálu si užijete i znak Apple, který je vidět přes kryt. Konstrukce od Griffinu je na dobré úrovni, má kryté tlačítka hlasitosti i tlačítko na horní straně, a tak není důvod ho nedoporučit.

Griffin Motif Diamonds Smoke

Griffin Perforated Silicon – White, nebo Black

Podle mě designově nejméně vyvedený kryt, který je vytvořen z děrované gumy. Z hlediska ochrany tlačítek a zadní části nebude pravděpodobně co vytknou, ale osobně bych o tomto krytu neuvažoval právě díky jeho designu. Pokud se vám ale líbí, můžete ho získat jak v černé, tak v bílé barvě. Jeho cena je původně $20.

Griffin Reveal Etch – Black Graphite

Tento kryt za $30 je nástupce oblíbeného modelu Reveal, který ale Griffin vybavil pouze čirou zadní části. Tento model disponuje imitací grafitu, což (předpokládám) bude iPhone 4 opravdu hodně slušet. Pokud si myslíte, že jde o nějaký speciální materál, tak vás zklamu. Jde skutečně jen o imitaci a kryt je vyrobený z plastu. Přesto je jeho zpracování opravdu kvalitní, o čemž svědčí i jeho vyšší cena. Vy ho můžete ale získat samozřejmě také zdarma.

Griffin Etch

InCase Snap Case – Clear, nebo Smoke

Tento kryt  v hodnotě $35 patří mezi ty, které se snaží působit co nejméně nápadně. K dostání je verze jak průhledná (Clear), nebo matná (Smoke – na obrázku). Designově se mi toto řešení opravdu líbí a myslím si, že je to rozumný kompromis mezi ochranou a designem. Všimnout si můžete jak nekrytých tlačítek hlasitosti, tak vrchní části. Pokud ale chcete minimalistický design, tak Bumper a právě tento kryt bude patřit mezi vaše favority. Výhoda tohoto krytu před bumperem je rozhodně ochrana zadní části.

InCase Snap

Speck Fitted Case – Tartan

Tento kryt je tak trochu unikát, protože nabízí kromě plastu také tkaninu. Ano čtete správně, zadní černo-bílá část je tvořena textilem, což by mohlo proměnit vás iPhone 4 v poměrně originální zařízení. Ochrana také není na 100% úrovni, protože nekryje tlačítka, vrchní a spodní část. O to u tohoto krytu ale nejde, jde o již zmíněnou tkaninu. Původní cena je $30.

Speck Fitted Tartan

Speck PixelSkin HD

Druhý kryt značky Speck (a zároveň poslední kryt v nabídce Case programu) se jmenuje PixelSkin HD a jde pravděpodobně o jedničku v ochraně vašeho iPhone 4 ze všech zmíněných krytů. Jeho konstrukce vypadá opravdu hodně bytelně, kryje všechny důležitá místa a je vyroben z dost tlustého materiálu. Design zadní části je tvořet lesklým pozadím, z kterého vystupují matné kostičky. Tento kryt se mi opravdu líbí, protože jde o ultimátní uchranu nového iPhone 4. Jeho menš nevýhoda jsou paradoxně právě tloušťka materiálu, který iPhone 4 v kapse poměrně zvětší. Cena PixelSkin HD je $30.

Závěr a shrnutí

Jak jste již as pochopili, Bumper nemusí být jediný kryt z Case programu, který by vás mohl zajímat. Pokud nechcete kryt zadní části, Bumper bude ideální. Největší ochranu vám nabídne posledně jmenovaný PixelSkin HD a to především díky tloušce materiálu. Předpokládám,že hodně z vás chce kryt tenký, co možná nejvíce nenápadný a střízlivě vypadající. Pro tyto zájemce musím doporučit kryt InCase Snap Case.

Pokud vás zajímá, který kryt jsem si objednal já, tak vězte, že jsem zvolil kompromis mezi ochranou a střízlivým designem. Má volba padla na značku Griffin, konkrétně model Reveal Etch Graphite. Vyhovuje mi, že má kryté tlačítka a chrání zadní skleněnou část iPhone 4, která bude podle mě velice náchylná na náraz.

Ať už si vyberete jakýkoliv kryt, dostanete ho zdarma včetně poštovného na této stránce. Věřím, že vám tento průvodce pomohl s výběrem. Pokud chcete poděkovat, nebo se pochlubit svou volbou, využije komentáře pod tímto článkem!

zdroj: iLounge.com

13 comments
  1. Zdravim. Práve jsem vybíral kryt pro sebe a došel jsem k jiným závěrům. Když už si krytem znehodnotim design iPhone, tam musí chránit nejen proti poskrabni, ale i proti padu a vlhkosti (ne proti vode … To je jina kategorie).

    Osobně doporučuji odhlédnout videa na youtube.com. Stačí zadat název obalu a vyjedou videorecenze. Z nich mi vyplynulo, ze až na jeden nebo dva jsou silnější kryty z tvrdého a ty subtilnější z měkkého plastu. Konkretne Pixel skin hd je z tvrdého polyuretanu. Tedy před padem neuchrani. Energie se přenese na iPhone. Vypadá bytelne, ale je to jen zdání.

    Můj kandidát je silikonovy (hnusný) typ griffin silicon … Jediny měkký ma šanci pohltit energii padu. Bohužel díky dírám není odolný proti vlhkosti. Mám vyzkoušený podobný silicon na 3GS. Nicméně v ruce jsem ten obal neměl a zrovna na nej video nenašel. Pokud ho najdete, prosím o link nebo aspoň klíčová slova. Zdravim a hodně štěstí ve vyberu.

  2. Rad bych si nektery z techto krytu koupil.Poradite nekdo kde??Dik

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Zombie Escape: Ubraňte se před nájezdy zombie + soutěž o 3 kódy!

Následující článek

iPhone 4: Aký je prechod na čerstvú novinku zo staršieho iPhone 3G

Související články
Číst více

Apple koupil Beats za 3 miliardy dolarů

Apple včera zveřejnil největší akvizici v její historii. Za 3 miliardy dolarů kupuje firmu Beats Electronics a rozšiřuje tak své portfolio o prodejně velice úspěšná sluchátka Beats by Dr. Dre a streamovací službu Beats Music.